رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

علی زنجانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: قزوین و کاشان دو شهر پیشنهادی برای انتقال پایتخت اداری از تهران

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مراحل پایانی طرح تمرکز زدایی از پایتخت، قزوین و کاشان را بعنوان دو شهر پیشنهادی برای ایجاد پایتخت اداری معرفی کرد.

1399/08/27
|
15:49
|

علی زنجانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مصاحبه با مجله خبری تحلیلی "رویداد" رادیو گفت‌وگو، در خصوص طرح تمرکز زدایی از تهران به مراحل پایانی و شفافیت در بررسی آن اشاره کرد و افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر به لزوم این قضیه تاکید داریم.

وی وضعیت کنونی تهران برای حضور مردم از تمام کشور در پایتخت را نیاز مبرم به تمرکز زدایی عنوان کرد و ادامه داد: مسائل اداری کشور در پایتخت متمرکز شده است و همه وزارتخانه‌ها در مرکزیت واقع است و لذا تلاش داریم از وضع کنونی خارج شویم.

زنجانی با اعلام اینکه چنین طرحی منجر به خروج پایتخت اداری از تهران دانست و گفت: کاشان، قزوین وبرخی شهرهای دیگر پیشنهاد شده است. امروز کرج بدلیل نزدیکی به تهران مشکل ساز شده است و لذا باید فاصله‌ای مناسب ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در تمام استان‌ها زیر ساخت لازم وجود دارد، گفت: پایتخت اداری الزامی است و پتانسیل آن در تمام استان‌ها وجود دارد.

زنجانی ادامه داد: اگر این پیش نویس تصویب شود، قانونی شدن آن مشکلی ندارد و بنظر بنده 70 درصد نمایندگان موافقند که پایتخت اداری باید از تهران خارج شود.

وی با اشاره به ورود قرارگاه خاتم به این طرح اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی دولت، قرارگاه خاتم به نحو احسن قادر به این کار است.

زنجانی گفت: قرارگاه خاتم می‌تواند در اسرع وقت و بی فوت زمان، این کار را انجام دهد و پروژه‌های مختلف گواه این مطلب است.

وی ادامه داد: اگر دولت نیز با این کار موافق باشد، انتقال پایتخت اداری به سهولت انجام می‌گیرد. دولت‌های قبلی با این کار موافق بودند.

دسترسی سریع
رویداد