رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

همراه با انتخابات تا "ایستگاه1400"؛ اجتماعی‌سازی سیاست و امنیت؛ رویکرد جدید ضدانقلاب

پژوهشگر فضای مجازی رویکرد توئیت‌های انتخاباتی را ناظر بر محور اجتماعی تحلیل کرد و گفت: دشمن حتی مسائل سیاسی و امنیتی کشور را رو به اجتماعی شدن می‌برد.

1400/01/17
|
13:42
|

سیدعلیرضا آل داوود در گفتگو با بخش ویژه "ایستگاه1400" در برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو، ایران را یک ابر قدرت در حوزه نظامی خواند و با بیان این مطلب، به تحلیل رویکرد معاندان در برابر انتخابات پیش رو پرداخت.

وی با بیان اینکه در انتخابات 1400 برنامه ریزی‌های شیطنت آمیزی صورت گرفته، اظهار کرد: در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها، بسیاری گروه‌های معاند از جمله سلطنت طلب‌ها و منافقین در کنار برخی جریان‌های داخلی که تجربه فتنه‌های مختلف را دارند، فعال شده‌اند.

آل داوود با اشاره به اینکه عمده فعالیت این افراد در یکی از شبکه‌های اجتماعی جدید –اشاره به کلاب هاوس- شکل گرفته است و کاربران را از شبکه‌های متن و تصویر محور به سمت این شبکه صوتی شیفت می‌دهند، گفت: این افراد دستور کاری مبتنی بر برهم زدن فضای امنِ روانی جامعه را عهده دارند.

این تحلیلگر رسانه‌ای گفت: گروه‌های معاند فوق در کنار گروه‌های دیگر ضد انقلاب، بصورت ازادانه در حال ایجاد کمپین‌هایی در اینستاگرام و تلگرام هستند تا انتخابات را تحریم کرده و برخی از حقایق را کاملا وارونه جلوه دهند.

آل داوود با بیان اینکه گروه‌های فوق دستاوردهای چند وقت اخیر را نادیده گرفته و روندی کاملا وارو را نمایان می‌سازند، تصریح کرد: عمده فعالیت این‌ها، مأیوس کردن مردم از آینده کشور است تا به آن‌ها بگویند رأی‌شان تاثیری در انتخابات و آینده ندارد.

وی رویکرد توئیت‌های انتخاباتی را نیز ناظر بر محور اجتماعی تحلیل کرد و گفت: دشمن حتی مسائل سیاسی و امنیتی کشور را رو به اجتماعی شدن می‌برد.

آل داوود دلیل اتخاذ چنین روندی را فهم شدن بهتر مسائل اجتماعی در کف جامعه برشمرد و در عین حال از فقر سواد رسانه‌ای گلایه کرد که منجر می‌شود بمباران اطلاعاتی و تصویر سازی‌های غلط دشمن در عرصه رسانه جواب دهد.

این پژوهشگر رسانه تکنیک‌های جنگ روانی را موجب نشر سهل و ساده‌ی اطلاعات مورد نظر دشمن در سطح جامعه عنوان و تصریح کرد: مردم ما در مقاطع مختلف نشان داده‌اند گوش بدهکاری برای این کمپین سازی‌های غرب نیستند.

آل داوود این رویکرد مردمی را باعث عصبانیت برخی از وطن فروشان دانست و افزود: پیش از نوروز رضا پهلوی کمپینی را ضد ایران به راه انداخت و تلاش داشت بر انتخابات تاثیر بگذارد اما آنچنان برخورد سردی با این کمپین شکل گرفت [حتی از سوی براندازها] که امروز شاهد هستیم عناصر سوم و چهارم اپوزیسیون، ادعای پادشاهی می‌کنند و حتی به طنزی در میان کاربران تبدیل شده است.

وی در عین حال بسیاری از کاربرنماها را در حقیقت ربات‌هایی معرفی کرد که قصد ترند کردن هشتگ‌های ضدیرانی را در توئیتر دارند و آنچه منتشر می‌کنند هم، کاملا مغرضانه است.

دسترسی سریع
رویداد