رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

آل داوود در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ با چشم و گوش بسته دنباله روی سلبریتی‌ها در انتخابات نباشید

پژوهشگر فضای مجازی مردم را نسبت به دنباله روی بی چون و چرا از انتخاب و تبلیغ سلبریتی ها از یک نامزد خاص پرهیز داد.

1400/02/04
|
13:50
|

سید علیرضا آل داوود در گفتگو با بخش «ایستگاه1400» در برنامه زنده «رویداد» مردم را به هوشیاری در فضای مجازی نسبت به تحرکات دشمن در پیام رسان ها هشدار داد و گفت: دشمن برای ایجاد جنبش های اجتماعی تلاش می کند و مردم عزیز ما باید نسبت به این موارد هوشیار باشند که تحت تاثیر هیجانات قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه دشمن و منافقین حتی از یک اعتراض مردمی هم سوء استفاده می کنند، گفت: دشمن همچنین از سیادت برخی کاندیداها سوء استفاده می کنند؛ ما از یاد نمی بریم در فتنه 88 نیز از رنگ سبز سیدی برای راه اندازی جنبش استفاده کردند.

آل داوود معتقد است یکی از تاکتیک های دشمن با عدم پذیرش نامزدی توسط فردی که از سیاسیون شناخته شده است، در هفته گذشته خنثی شد، افزود: اگر ایشان وارد صحنه انتخابات می شد، با توجه به سبقه خانوادگی مورد سوء استفاده بدخواهان قرار می گرفت.

این کارشناس حوزه مجازی همچنین اظهار نظر یکی از سلبریتی ها مبنی بر عدم فکر کردن روی کاندید مورد نظر و فقدان بررسی در حوزه گزینش نامزد مورد نظرش را مورد فضاسازی در اینترنت دانست و افزود: مردم باید بدانند با چشم و گوش بسته دنباله روی سلبریتی ها نباشند.

آل داوود در بخش دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه در سال های گذشته با تبلیغات سلبریتی های شناخته شده فضایی غیر ایده آل رقم خورده است، یادآور شد: چندی پیش در کلاب هاوس یکسری گروه های سیاسی دست به «اهریمن سازی» زده اند.

وی این رویه را به نوعی منجر به ایجاد یک رفتار غیر انسانی و شیطانی در طرف مقابل دانست و افزود: برخی گروه های سیاسی اخلاق را زیر پا گذاشته اند که البته در انتخابات های قبلی نیز بوده است.

آل داوود گسترش فضای مجازی و فزونی گرفتن تعامل مردم در فضای مجازی پس از کرونا را منجر به پر رنگ شدن حملات دشمن در این فضا عنوان کرد و گفت: صداوسیما نیز اخیرا مستندی را درباره واقعیاتی در پس مذاکرات هسته ای نمایش داده است که بلافاصله ضدانقلاب و برخی احزاب داخلی به این مستند حمله کرده اند.

دسترسی سریع
رویداد