رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

رهایی قهرمانانه اسرای فلسطینی؛خون جدیدی در رگ‌های مقاومت

تحلیلگر ارشد حوزه منطقه با اشاره به رهایی قهرمانانه 6 اسیر فلسطینی از زندان فوق امنیتی رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: این فضا بسیار قهرمانانه بود و خون جدیدی در رگ‌های مقاومت اسلامی دمیده شد.

1400/06/22
|
14:05
|

سید هادی سیدافقهی که در برنامه زنده "رویداد" سخن می‌گفت، با اشاره به رهایی قهرمانانه 6 اسیر فلسطینی از زندان فوق امنیتی رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: این فضا بسیار قهرمانانه بود و خون جدیدی در رگ‌های مقاومت اسلامی دمیده شد.

وی افزود: این قهرمانان با حداقل امکانات در مقابل زندان مدرن و پیچیده و برخوردار از تمام امکانات رصد و شنود و دوربین‌های مداربسته، فرار کردند؛ آن هم به یک قاشق زنگ‌زده که 6 ماه مشغول کندن این تونل بودند.

سیدافقهی تاکید کرد که جای تعجب است که این زندانیان شن‌ها و خاک‌های حاصل از حفر تونل را به کجا برده‌اند ولی این اقدام ساختار و سازه امنیتی رژیم صهیونیستی را تحقیر کرد.

وی با بیان اینکه زندان فوق به‌هیچ‌عنوان عادی نیست و از نظر طبقه‌بندی رژیم صهیونیستی افرادی که دو سه بار به حبس بد محکوم هستند، در این زندان نگهداری می‌شوند، خاطرنشان ساخت: هرچه دقت و حساسیت این زندان بالاتر باشد، بیانگر اهمیتِ حرکت این شش زندانی بود.

سیدافقهی ادامه داد: بعدازاین ماجرا یک جشن و پیروزی معنوی به نفع بچه‌های جهاد اسلامی رقم خورد چراکه 5 تن از این افراد عضو سازمان جهاد اسلامی بودند و دیگر هم منتسب به شاخه نظامی گردان فتح بود.

وی گفت: پس از مدتی متأسفانه 4 نفر از این زندانیان دستگیر شدند که داستان تراژیک و غم انگیزی است. این‌ها به در منزلی رفته بودند تا غذا و آبی دریافت کنند که متأسفانه لو رفتند.

سیدافقهی ادامه داد: البته این نکته تشکیلاتی هم حائز اهمیت است که چرا این نفرات با چنین حرکتی عظیم رها شدند و کسی آن‌ها را پناه نداد! خاصه اینکه باید دانست چه کسی آن‌ها را لو داده است.

وی به رادیو گفت‌وگو گفت: باتوجه‌به اطلاعات دقیقی که ما در اختیار داریم، متأسفانه عناصر نفوذی و جاسوس‌های رژیم صهیونیستی در دل فلسطینیان زندگی می‌کنند که این افراد را لو دادند.

سیدافقهی خاطرنشان کرد: در این میان سازمان جهاد اسلامی هم هشدار داد و مسئله موشک‌باران و فضای متشنج فعلی از همین‌جا نشئت می‌گیرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی برای جبران شکست خود، سناریویی کاذب را به این‌ها نسبت داد که می‌خواهند پس از فرار، مجدد دست به اقدامی تروریستی بزنند درحالی‌که آن‌ها حتی نانی نداشتند که خود را سیر کنند.

سیدافقهی ادامه داد: سازمان جهاد اسلامی تاکید کرد اگر آسیبی به این زندانیان برسد، ما نیز اقدام می‌کنیم ولی ظاهراً زیر شکنجه یکسری اقرارها از این افراد گرفته شد و وضعیتِ خوبی ندارند.

دسترسی سریع
رویداد