رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

ماهی‌گیری امریکا از جنگ روسیه_اوکراین

کارشناس حوزه بین‌الملل در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، شروع جنگ روسیه و اوکراین را به ضرر کل اروپا دانست و تاکید کرد امریکا در این بین بر آتش جنگ می دمد.

1400/11/20
|
09:31
|

حسن بهشتی پور در مصاحبه با برنامه "رویداد" در خصوص دیدار مکرون و پوتین در روسیه، به تشریح وضعیت و تنش های اوکراین پرداخت: نحوه نشستن مکرون و پوتین دقیقا مشابه نشستن آقای رئیسی در دیدار با پوتین بود.

در این راستا مشاهده نشد که مطبوعات فرانسه چنین فضاسازی هایی را صورت دهند و بسیار خوب است توجه کنیم که اقتدار کشور می بایست در نحوه موضع گیری و تصمیم گیری هویدا باشد نه این که طرفین چگونه بر سر یک میز می نشینند.

وی افزود: بحرانی که در روابط روسیه و اوکراین پدید آمده، ضرر و زیانی برای کل اروپا دربر دارد و اروپایی ها به شدت نگران شروع یک جنگ ناخواسته هستند.

همچنین امریکا از نظر رسانه ای بر طبل جنگ می کوبند تا به هر نحوی شده، روسیه را وارد جنگ با اوکراین کند.

مکرون و صدر اعظم آلمان به خوبی این موضوع را درک کرده و تلاش دارند از منظر دیپلماسی مانع جنگ شوند. در این صورت کل اتحادیه اروپا و هم روسیه متضرر خواهند شد.

از طرفی این جنگ دو طرفه نیست و منطقه ای خواهد بود. ناتو نیز کمک هایی به داخل اوکراین فرستاده است که در نهایت به فرار سرمایه از اوکراین دامن می زند.

بهشتی پور همچنین به گلایه های رئیس جمهور اوکراین نسبت به تبلیغات جنگ اشاره کرد و افزود: قاطعیت پوتین در پاسخ به سوالات منطقه ای نیز افشاگرانه بود و می گفت غربی ها چه نقشه هایی برای اوکراین و روسیه در سر دارند و جا دارد صداوسیما این مصاحبه را پخش کند.

وی گفت: موضوع مهم این است که دیپلماسی کار خود را انجام می دهد و تلاش می کند مانع از بروز یک جنگ شود.

شروع جنگ به نفع امریکاست چراکه قصد توقفِ پروژه گاز رسانی به اروپا را دارد. پوتین نیز تشریح نمود که تهدید جدی است ولی روسیه هیچگاه کوتاه نخواهد آمد.

دسترسی سریع
رویداد