ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

نماینده مجلس شورای اسلامی: سهم ورزش زنان از برنامه ششم چشم گیر است

سیاوشی گفت: میزان بهره گیری ورزش زنان از برنامه ششم از 30 درصد به 50 درصد رسیده است.

1396/05/22
|
10:30
|

طیبه سیاوشی نماینده مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره سهم ورزش زنان از برنامه ششم گفت: آن چه ضروری به نظر می رسد آن است که بدانیم طبق قانون چه شرایطی برای ورزش قهرمانی و همگانی زنان ایجاد شده است. در برنامه ششم زنان سهم خوبی در بخش ورزش های همگانی دارند.

او اضافه کرد: قبل از این قرار بود سهم زنان 30 درصد از بیست و هفت صدم ارزش افزوده باشد. اما وزیر ورزش 30 درصد را به 50 درصد افزایش داد و قول داد اگر در 4 سال آینده دوباره وزیر شود این مقدار را فراهم خواهد کرد.

50 درصد یعنی بانوان به 50 درصد از امکانات ورزشی، شرایط و فرصت ها دسترسی خواهند داشت.

سیاوشی ادامه داد: شرط لازم برای تحقق چنین قولی نظارت مستمر نمایندگان بر امور وزارت ورزش و جوانان است. البته ما در مجلس قبل از شروع کار وزرا از آن ها تعهد نامه ای می گیریم تا بر قول هایی که داده اند پای بند باشند.

نماینده مجلس اظهار داشت: یکی از مطالبات کمیسیون فرهنگی و فراکسیون ورزش از وزارت ورزش و جوانان کسب حداکثری امتیازات و فرصت ها برای بانوان است و سامان دهی پروژه های نیمه کاره است.

از جمله ورزشگاه 40 هزار نفری بانوان که سال هاست کلنگ آن زده شده و رها شده است.

او خاطر نشان کرد: لازم است مدیران و نمایندگان مردم در شهرستان ها اولویت خود را بر روی ورزش زنان متمرکز کنند زیرا این زنان هستند که شرایط روانی خانواده را تعیین می کنند.

در این راه صدا و سیما و دیگر دستگاه ها نیز باید به کمک بیایند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش