ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس كشتی: کیفیت کشتی ایران افت داشته است

برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو با حضور تعدادی از کارشناسان به بررسی ناکامی های تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی فرانسه پرداخت.

1396/06/12
|
15:03
|

به گزارش رادیو گفت و گو، اعتصامی کارشناس کشتی گفت: بر اساس شواهدی که در مسابقات فرانسه دیدیم شکست تیم ملی از زوایای مختلف قابل بررسی است. این افراد در انتخابی ها بهترین افراد بودند ضمن این که کم تجربه هم نبودند. این کشتی گیران در تمرینات تیم ملی حضور داشتند و یار تمرینی ملی پوشان بودند و حتی تجربه های مسابقات جهانی و آسیایی را نیز دارند. انتظار بیشتری از این تیم داشتیم.

لارودی کشتی نویس تصریح کرد: تیم ملی ما در پاریس توفیقی نداشت. نمی توانیم کشتی گیران و کادر فنی را محکوم کنیم. با چند تغییر کوچک می توانستیم روی سکو باشیم. در بیشتر مواقع در ثانیه های آخر شکست خوردیم. بخشی از مسئولیت شکست بر عهده کادر فنی و بخشی دیگر بر عهده کشتی گیران است. اندیشه کشتی گیران و مربیان با یکدیگر هماهنگ نبود.

کاوه کشتی گیر و مربی سابق تیم ملی اظهار داشت: از سه سال پیش قابل پیش بینی بود که کشتی آزاد دراین جایگاه قرار می گیرد. چند سالی است افرادی خاص در تیم ملی حضور می یابند در حالی که هیچ پشتوانه ای برای تیم ملی نداریم. اگر از واقعیت فرار کنیم دوباره ناکام می شویم. با برنامه ریزی می توان دوباره قدرت را به تیم ملی کشتی آزاد برگرداند.

حاتمی کشتی نویس بیان کرد: اخیرا یک روند اشتباه هم در کشتی فرنگی و هم در کشتی آزاد وجود داشته است. کیفیت کشتی ایران پائین آمده است. کشتی گیران از مسابقات انتخابی فراری هستند و شرکت در این رقابت ها را در شان خود نمی دانند.

بیات عضو شورای فنی کشتی خاطر نشان کرد: همه مشکلات را نمی توان بر گردن کادرفنی انداخت و کشتی گیر نیز باید تلاش خود را انجام دهد. اگر یک کشتی گیر نخواهد کاری انجام دهد تمام زحمات را ازبین می برد. البته در شورای فنی صحبت هایی درباره تعویض کادر فنی شده است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش