ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

جوادی عضو شورای فنی كشتی آزاد: ضعف مالی کشتی گیران نوجوان وظیفه وزارت ورزش را سنگین می کند

جوادی عضو شورای فنی کشتی آزاد گفت: وزارت ورزش و جوانان باید به کشتی گیران نوجوان که از اقشار ضعیف جامعه هستند، نگاه ویژه ای داشته باشد.

1397/04/24
|
13:52
|

ابراهیم جوادی عضو شورای فنی کشتی آزاد در مصاحبه با برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفتگودرباره فدراسیون خادم و امتیازات آن گفت: یکی از فرایندهای مثبتی که در فدراسیون خادم انجام می‌شود آن است که هیچ کشتی‌گیری بدون برگزاری مسابقه انتخابی به تیم ملی راه پیدا نمی کند. هر کشتی‌گیری نیز که دارای مصدومیت است باید به صورت کتبی به شورای فنی اعلام کند.

وی ادامه داد: یکی از تصمیماتی که شورای فنی برای تیم ملی نوجوانان گرفت آن بود که یک مربی طراز اول برای تعلیم نوجوانان استخدام کند. این در حالیست که در گذشته از مربیان درجه 2 و 3 برای رده پایه استفاده می شد. رده های پایه سازنده آینده کشتی ایران هستند.

جوادی افزود: این اتفاقات در کشتی باید ادامه دار باشد و نباید به قهرمانی جهان رضایت داد. مشکلات مالی زیادی در فدراسیون وجود دارد اما پاداش ها و تشویق ها باید ادامه‌دار باشد. وزارت ورزش و جوانان موظف است نگاه ویژه‌ای به کشتی‌گیران نوجوان داشته باشد. زیرا بسیاری از این نوجوانان از نظر مالی بسیار ضعیف هستند. حسن یزدانی نیز از همین جا کار خود را آغاز کرد.

جوادی درباره فرایندی که باعث شد تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان قهرمان جهان شود تصریح کرد: ورود مجید ترکان به کشتی و استخدام غلامرضا محمدی آغاز کننده این فرآیند بود. ضمن اینکه همه ساله در شورای فنی برنامه ریزی هایی برای همه رده های سنی می شود. آنچه که اهمیت دارد آن است که ما باید هر سال چیزی را به ورزشکاران اضافه کنیم زیرا حریفان بیکار ننشسته اند و هر لحظه خود را از نظر تکنیک و تاکتیک آماده می‌کند.


عضو شورای فنی کشتی آزاد بیان کرد: فدراسیون کشتی بر اساس توان خود برای رده‌های سنی برنامه‌ریزی می‌کنند اما همه چیز به وزارت ورزش و جوانان برمی‌گردد. بسیاری از این قهرمانان از نقاط دور کشور هستند که قهرمان جهان شده اند همین موضوع وظیفه وزارت ورزش و جوانان را سنگین می کند.

وی درباره اهمیت مسائل اخلاقی در میان ورزشکاران نوجوان اظهار کرد: ‌مسائل اخلاقی بسیار مهم تر از مسائل مادی است و فدراسیون به سهم خود مسائل اخلاقی را به صورت دقیق بررسی می کند. ضمن اینکه شورای فنی، روسای هیات ها، مدیران کل استان ها و قهرمانان سابق نیز علاوه بر امور فنی، اخلاق را نیز مورد توجه قرار می دهد. غلامرضا تختی یک الگوی بزرگ برای ورزشکاران است که همه باید از آن تبعیت کنند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش