ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس كشتی: مسابقات جهانی کشتی زاگرب در بالاترین سطح برگزار شد

کارشناس درباره مسابقات جهانی کشتی فرنگی در زاگرب گفت: هر مسابقه ای که در رده نوجوانان در سطح دنیا برگزار می شود دارای بالاترین سطح است.

1397/04/24
|
15:02
|

مجید حاتمی کارشناس کشتی در مصاحبه با برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفتگو درباره قهرمانی تیم ملی نوجوانان کشتی فرنگی در جهان گفت: با وجود شرایط اقتصادی و بودجه محدود فدراسیون کشتی، نبود حمایت کامل وزارت ورزش و جوانان در این رشته، اختلاف بین خادم با مجموعه وزارت و عدم حضور تیم ملی نوجوانان در رویدادهای مختلف این تیم توانست قهرمان جهان شود. شیوه برگزاری مسابقات جهانی تغییر کرده است و این مسابقات به جای یک روز در دو روز برگزار شد. کادر فنی توانمند این تیم توانست ورزشکاران را به گونه ای آماده کند که به جای یک روز در دو روز مسابقه بدهند.

وی افزود: مردم باید بدانند که اگر ما از مجموعه کشتی تعریف می کنیم، این موضوع علت دارد. برای مثال زمانی که فدراسیون فوتبال به فوتبالیست ها پاداش می دهد همه متوجه این موضوع می شوند اما زمانی که خادم به ورزشکاران پاداش می دهد کسی متوجه آن نمی شود.

کارشناس کشتی درباره سطح مسابقات قهرمانی جهان اظهار کرد: هر مسابقه ای که در رده نوجوانان در سطح دنیا برگزار می شود دارای بالاترین سطح است زیرا بهترین کشتی گیران جهان با حمایت خانواده های خود به مسابقات می‌آیند و انگیزه های بسیار زیادی دارند. امسال این انگیزه ها به دلیل نزدیکی المپیک نوجوانان در آرژانتین چند برابر شده بود.

حاتمی ادامه داد: اگر وزارت ورزش و جوانان برای حمایت از کشتی بودجه ندارد و حتی حاضر نیست برای استقبال از این تیم به فرودگاه بیاید، باید تدابیری بیندیشد و به مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان ها دستور دهد تا تمامی امکانات استان ها به صورت رایگان در خدمت قهرمانان کشتی قرار بگیرد. بسیاری از کشتی گیران درگذشته مدال های زیادی کسب کردند اما به دلیل بی توجهی کنار رفتند. هم نسلان این کشتی‌گیران با دیدن سرنوشت قهرمانان تصمیم می‌گیرند به این رشته بیایند یا نه.


روزنامه نگار ورزشی خاطر نشان کرد: گام اول تجلیل و تقدیر از تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان است. در مرحله بعدی باید برای مربیان این تیم حقوق‌های ثابتی در نظر گرفته شود و شرایط به گونه ای نباشد که آنها تا سال آینده بیکار بماند. در قدم بعدی نیز باید برای مربیان نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود تا سال های آینده نیز شاهد قهرمانی آنها در جهان باشیم.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش