ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

خبرنگار و مفسر كشتی: کشتی گیران در کنار حمله، اداره کشتی و دفاع را بیاموزند

اکبر فیض بیان داست: مشکل فنی و اصلی در باخت کشتی ما این بود که کشتی گیران اداره کردن کشتی و دفاع را به خوبی آموزش ندیده بودند و یا تمرین نکرده بودند.

1397/08/20
|
08:33
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو با موضوع استعفای خادم و بررسی وضعیت فدراسیون کشتی با حضور اکبر فیض خبرنگار و مفسر کشتی به روی آنتن رفت.

اکبر فیض در ابتدای مطلب با بیان اینکه نتیجه محوری در کشور ما ورزش را دچار بحران کرده است بیان داشت: استعفای آقای رسول خادم در این شرایط به هیچ وجه کار پسندیده ای نبود.

وی در ادامه افزود: مشکل فنی و اصلی در باخت کشتی ما این بود که کشتی گیران اداره کردن کشتی و دفاع را به خوبی آموزش ندیده بودند و یا تمرین نکرده بودند. ذات ورزش بُرد و باخت است و با رفتن رسول خادم و آمدن فرد دیگر هیچ مسئله ای در کشتی تغییر نخواهد کرد.

فیض در ادامه برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو مطرح کرد: بعد از اتفاقی که برای کشتی رخ داد باید فضایی فراهم می شد تا نقاط ضعف و قوت فنی تیم و علت باخت را بررسی کنیم. کشتی گیران در کنار حمله باید اداره کشتی و دفاع را هم بیاموزند.

این مفسر کشتی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: رویکرد انتخاب مربی باید رویکرد ملی باشد. ضمن اینکه رئیس فدراسیون به عنوان متولی باید تصمیمات اصلی را اتخاذ کرده و سرمربی رده های مختلف را تعیین نماید. علاوه بر این خروجی شورای فنی نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد که به نفع کشتی بوده است یا خیر.

وی همچنین در ادامه این مطلب یادآور شد: آقای خادم در شرایط زمانی بسیار بدی استعفا داد به دلیل اینکه چهار کشتی گیر ما جوان بودند و تیم در حال جوان شدن بود. کشتی گیر المپیک باید چندین بار بُرد و باخت را تجربه کند تا برای المپیک آماده شود. ضمن اینکه کشتی ایران را نباید با کشتی روسیه مقایسه کرد.

فیض در پایان برنامه ورزش بدون ویرایش از شبکه رادیویی گفت و گو ابراز داشت: متاسفانه ما باشگاه نداریم، کار سازندگی با فدراسیون نیست بلکه کار پایه را باید به هیئت ها و باشگاه ها سپرد و اردوهای تیم ملی را در سطح قهرمانی برگزار کرد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش