ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس كشتی تأكید كرد: لزوم تجدیدنظر رئیس آینده فدراسیون کشتی درباره وجود شورای فنی

مجید حاتمی گفت: رئیس آینده فدراسیون کشتی ابتدا باید در مورد بودن و یا نبودن شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی تجدید نظر کند.

1397/08/20
|
09:01
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو با موضوع استعفای خادم و بررسی وضعیت فدراسیون کشتی و در ارتباط تلفنی با مجید حاتمی کارشناس کشتی به روی آنتن رفت.

حاتمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به چالش های پیش روی کشتی پس از استعفای رسول خادم اظهار کرد: هر کسی که عهده دار مسئولیت فدراسیون کشتی در این دوره شود قطعاً کار بسیار دشواری را در پیش خواهد داشت. البته ما دوست داشتیم رسول خادم با اعتراف به خطاهای فنی بماند و رفع نواقص کند.

وی با بیان اینکه استعفای رسول خادم کار اشتباهی بود افزود: مشکل اصلی اینجاست که فدراسیون کشتی قبل از احساس مسئولیت و پذیرش شکست نسبت به اتفاقی که در بوداپست رخ داد شکست استعفا داد.

این کارشناس کشتی همچنین گفت: در مدت حضور رسول خادم هزینه های بسیار کلانی در فدراسیون کشتی شده که اول باید به او به خاطر جذب این همه پول تبریک گفت. رسول خادم بخش عمده ای از هزینه کرد این پول را برای راهیابی به جمع اتحاد جهانی کشتی اختصاص داد و بلافاصله هم بدون سروصدا از این کرسی حقوقی استعفا داد که این کار مورد انتقاد است.

حاتمی در ادامه برنامه ورزش بدون ویرایش از رادیو گفت و گو تصریح کرد: امروز با شرایط مالی و ارزی جدید مجموعه ورزشی ایران نمی توان امیدی به موفقیت کشتی ساحلی، کشتی سنتی و کشتی بانوان داشت. فدراسیون کشتی باید تمرکز ویژه ای بر این حوزه داشته باشد.

این کارشناس کشتی تأکید کرد: رئیس آینده فدراسیون کشتی ابتدا باید در مورد بودن و یا نبودن شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی تجدید نظر کند. علاوه بر این، فرآیند انتخابی تیم ملی باید دوباره نویسی شده و بر چگونگی ورود مسئولان تأکید شود و این فرآیند بدون هیچ تبصره و لایحه و کاملاً مشخص باشد.

وی یادآور شد: باید اجازه داد فضای کشتی باز شود و افرادی همچون غلامرضا محمدی، اکبر فلاح و محسن کاوه وارد این عرصه شوند. باید ترکیب شورای فنی در کشتی فرنگی را تغییر دهیم و از افراد جدید به عنوان مربی استفاده کنیم و فقط به دنبال اسم خاص نباشیم.

حاتمی همچنین مطرح کرد: اگر رئیس بعدی فدراسیون بر روی کشتی آزاد و فرنگی سرمایه گذاری کند و کارهای پایه ای فدراسیون رسول خادم را ادامه دهد قطعا موفق خواهیم شد.

این کارشناس کشتی در پایان برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو با اشاره به ایرادات رسول خادم بیان داشت: فرآیند انتخابی تیم ملی پر از تبصره و لایحه و بند بود که کسی نمی توانست تفسیر درستی از آن ارائه دهد. وقت آن فرا رسیده که به مربیان جوان اعتماد کنیم. امروز همه منتقدین می گویند محمد بنا برگردد اما به عقیده بنده باید مربی بسازیم.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش