ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

نماینده مردم تهران در مجلس: بدهی استقلال و پرسپولیس در هاله‌ای از ابهام/ قرائت گزارش تحقیق و تفحص در دو هفته آینده

فرید موسوی گفت: متاسفانه بدهی های این دو باشگاه هنوز دقیقاً مشخص نیست و این نشانه بی نظمی در این دو باشگاه است.

1399/01/31
|
11:30
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع خصوصی سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس و در ارتباط تلفنی با دکتر فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

موسوی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سالهاست که نقل محافل شده و دستگاه های سیاست گذار و مجری و رسانه ها نیز بر آن تأکید دارند.

وی افزود: بر اساس تحقیق و تفحص مجلس دهم از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در حوزه مالی و مدیریتی، این دو باشگاه تا چند ماه قبل به هیچ عنوان شرایط واگذاری را نداشتند و در واقع صحبت از خصوصی سازی این دو تنها یک شوخی زشت و تلخی بود که مطرح می شد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: برای واگذاری هم کسانی پا پیش می گذاشتند که خودشان در به وجود آوردن وضعیت نابسامان این دو باشگاه ذی مدخل بودند چراکه ضمن بدهی های انباشته و بی اخلاقی های مالی، هیچ شفافیت و سازوکارهای نظارتی در این دو باشگاه تعریف نشده بود.

موسوی با بیان اینکه واگذاری بنگاه های اقتصادی به سازمان بورس نیازمند رعایت حداقل های حسابرسی و شفافیت های مالی است یادآور شد: از سال گذشته که مجلس واگذاری دو باشگاه را از طریق بورس تصویب کرد اقداماتی برای هموار شدن این مسیر صورت گرفت اما قطعاً یک شبه نمی توان این کار را به نتیجه رساند.

این نماینده مجلس از پیگیری ها و رایزنی های انجام شده در این خصوص سخن گفت و بیان کرد: وزارت ورزش و دولت در تلاشند تا مقدمات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از طریق بورس فراهم کنند که در این صورت شاهد افزایش نظارتها و شفافیت مالی در این حوزه خواهیم بود.

وی ادامه داد: قرائت گزارش تفحص در یکی دو هفته آینده در مجلس نشان خواهد داد که چه اتفاقات ناراحت کننده مالی در این دو باشگاه اتفاق افتاده که متاسفانه نه پاسخگویی وجود داشته و نه کسی احساس مسئولیت می کرده است لذا اگر روند دولتی بودن باشگاه ها ادامه پیدا کند و نظارت ها انجام نشوند باز هم شاهد چنین اتفاقاتی خواهیم بود.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نسبت به خصوصی سازی این دو باشگاه بی تفاوت نیست گفت: اقدامات در این خصوص نسبت به شش ماه قبل خیلی بهتر شده است اما باید بدهی ها و دارایی ها مشخص و ارزیابی شوند.

موسوی تصریح کرد: متاسفانه بدهی های این دو باشگاه هنوز دقیقاً مشخص نیست و این نشانه بی نظمی در این دو باشگاه است.

وی شرط واگذاری این دو شرکت از طریق بورس را مطابقت با استانداردهای سازمان بورس عنوان کرد و گفت: ما هنوز سازوکارها و روشهای لازم برای درآمد زایی این دو باشگاه را نیز تعریف نکرده ایم و این از کوتاهی دولت و مجلس است.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه اتفاقات ناگواری در این دو باشگاه در جریان بوده و هست گفت: این دو باشگاه به قدری به هم ریخته اند که نمی توان آن ها را یک شبه ساماندهی کرد اما اگر همین الزام قانونی یعنی شفاف سازی و واگذاری از طریق بورس را به تعویق می انداختیم الان همین مقدار کم از سازوکارهای واگذاری این دو باشگاه را هم نداشتیم.

موسوی در پایان این برنامه رادیویی، از مجلس یازدهم درخواست که تکلیف" قانون درآمدزایی باشگاه ها" را روشن کنند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش