ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

لیگ برتر جان فوتبالی‌ها را به خطر می‌اندازد

رئیس هیئت مدیره باشگاه نساجی مازندران از افزایش مبتلایان به کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر برای یکی از دست اندرکاران فوتبالی اتفاقی بیفتد، که احتمالش هم زیاد است کنترل وضعیت خیلی سخت خواهد شد.

1399/03/31
|
21:40
|

به گزارش سایت خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر علیرضا اسدی رئیس هیئت مدیره باشگاه نساجی مازندران با برنامه "ورزش بدون ویرایش" در رابطه با آغاز لیگ برتر فوتبال مصاحبه تلفنی کرد.

اسدی در رابطه با ادامه رقابت‌های لیگ برتر گفت: مجموع برآیند تصمیم باشگاه نساجی مازندران حاکی از نگاه سلامت محور برای تمامی دست اندرکاران فوتبال اعم از داوران، بازیکنان و ناظران است با این هدف که برای هیچ یک از ارکان فدراسیون و باشگاه اتفاق خاصی نیفتد.

وی افزود: اگر بنا بر ادامه رقابت‌های لیگ برتر باشد فدراسیون باید مسئولیت مادی و معنوی را بپذیرد در غیراین صورت باید هزینه‌ها تقسیم شود و تمام مسئولان و مدیران باشگاه‌ها دغدغه‌های خود را مطرح کنند و یک تصمیم صادقانه و جمعی بگیرند.

اسدی در رابطه با دلیل عدم تصمیم‌گیری برای این موضوع تا به این لحظه گفت: باشگاه‌های خصوصی که مستقل تصمیم می‌گیرند و از جانب هیچ کسی هم فشاری بر آن‌ها نیست اما در باشگاه‌های دولتی مدیران تحت فشارهای مدیریتی بالاتر از خود قرار دارند و در مواقعی مجبور به استعفا می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه نساجی مازندران از افزایش مبتلایان به کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر برای یکی از دست اندرکاران فوتبالی اتفاقی بیفتد، که احتمالش هم زیاد است کنترل وضعیت خیلی سخت خواهد شد.

وی تأکید کرد: ما در این شرایط باید سلامت محور عمل کنیم و نباید خودمان را با کشورهای دیگر مقایسه کنیم چون کشورهای دنیا امکانات دولتی دارند و توانمندی آن‌ها با ما قابل مقایسه نیست.

اسدی در رابطه با اینکه گفته می‌شود سازمان لیگ برای تبلیغات محیطی خود پول تبلیغات را گرفته و در صورت عدم برگزاری بازی‌ها متحمل ضرر و زیان زیادی خواهد شد، گفت: من در جریان مسائل مادی نیستم و علاقه‌ای هم ندارم اما مطمئناً برای ادامه دادن بازی‌ها بخش دولتی و خصوصی باید مسئولیت کار را بپذیرند و مشکل اینجاست که کسی مسئولیت قبول نمی‌کند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه نساجی مازندران تأکید کرد: در صورت برگزار شدن بازی‌های لیگ برتر همه ما مسئولیت داریم و باید به آن پایبند باشیم.

وی با اذعان به کمبود پول در باشگاه‌های بخش خصوصی و دولتی گفت: در حال حاضر پولی نیست که باشگاه‌ها پرداخت کنند ضمن اینکه در برخی مناطق که قرار است بازی‌ها برگزار شوند وضعیت قرمز بوده و ریسک بازی بسیار بالاست لذا در صورت هر اتفاقی هزینه‌ها به شدت بالا خواهد رفت.

اسدی با بیان اینکه هزینه تست بر عهده باشگاه هاست مطرح کرد: هزینه دولتی هر تست از 250 تا 750 هزار تومان است که ما تست را می‌گیریم اما اگر فرد بعد دو روز بر اثر مواجهه با کرونا بیمار شد تکلیف چیست؟! با این شرایط ما باید هفته‌ای دو سه مرتبه تست بگیریم که این شدنی نیست ضمن اینکه اگر تست بازیکنی هم مثبت شود باید دو هفته قرنطینه باشد و آن وقت تکلیف بازیکن و تیم چه می‌شود؟ !

رئیس هیئت مدیره باشگاه نساجی مازندران بر این باور است که تبعات مرگ یک قهرمان ورزشی به مراتب بالاتر از اعلام عدم شرکت در بازی به حوزه‌های بین المللی است و اگر تصمیم به برگزاری لیگ نداریم باید دلیل قانع کننده خود یعنی افزایش درگیری با کرونا در کشورمان را با حوزه‌های بین المللی مطرح کنیم.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش