ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

سردبیر وب سایت فوتبالی: بی خیالی اسکوچیچ به دلیل اطمینان از اخراج نشدن است

چیا فوادی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: اسکوچیچ در مرحله پیش نگران نتیجه نگرفتن تیم ملی و برکناری خود بود اما امروز چون اطمینان یافته که فعلا در تیم ملی حضور دارد، کمی بی تفاوت شده است.

1400/06/14
|
13:47
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ جلال چراغ پور، سرمربی سابق تیم فوتبال و رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال و چیا فوادی، سردبیر وب سایت فوتبالی در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » به بررسی عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی قطر پرداختند.

چراغ پور با بیان این که تفکر کی روش و اسکوچیچ با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد، اظهار کرد: نوع ترکیب و بهره گیری از بازیکنان در پست‌هایی که تخصصی در آن ندارند یک ماجرا جویی بود که موجب نمایش نامناسب تیم ملی شد.

وی یادآور شد: تیم ملی یعنی جمع آوری 16بازیکن از 16 مربی که با نگرش‌ها و شیوه‌های مختلف تربیت شده‌اند و یک دست کردن بازی تیم بسیار دشوار است، از این رو اگر بازیکنانی که از بیرون وارد یک تیم می‌شوند از یک تعداد مشخص بیشتر شود تیم آنرمال (غیراستاندارد ) خواهد شد.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال با اشاره بازی عراق عنوان کرد: با توجه به این که ایران و عراق بازی‌های متعددی در مقابل هم داشته‌اند، هر دو تیم شناختی خوبی نسبت به هم دارند. گرچه سطح تکنیکی فوتبال ایران چندین گام جلوتر ازعراق است اما فرارها و عبوذهای بازیکنان این تیم قدری ما را دچار مشکل خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ما نمی‌توانیم با یک کوچینگ یا یک دوره تمرین در اردو سطح تیم را ارتقا دهیم، پس وقت آن رسیده است که از تئوری‌های جایگزین کوچینگ که عمیق تر هستند بهره ببریم.

چراغ پور معتقد است اسکوچیچ نسبت به دوره پیش بی انگیزه تر شده، تغییرات جدی و اصولی را در کار خود ندارد و موضوع را ساده گرفته است.

در بخش دیگری از برنامه « ورزش بدون ویرایش »، چیا فوادی در واکنش به گفته چراغ پور درباره بی خیالی و بی تفاوتی اسکوچیچ، گفت: به نظر می‌رسد این مربی در مرحله پیش نگران نتیجه نگرفتن تیم ملی و برکناری خود بود اما امروز چون اطمینان یافته که فعلا در تیم ملی حضور دارد، کمی بی تفاوت شده است.

وی درباره تاثیر لژیونرها بر عملکرد تیم ملی گفت: کی روش مربی پیشین تیم ملی معتقد بود سطح کیفی تمرینات بازیکنی که در باشگاه‌های خارجی توپ می‌زند با بازیکنان داخلی متفاوت است. مطمئنا لژیونرها بازیکنان خوبی هستند که در لیگ‌های مطرح بازی می‌کنند اما مشکل اصلی این است که هماهنگی برای برگزاری بازی‌های دوستانه و اردو، بسیار لحظه‌ای و تصادفی است.

این فوتبال نویس در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو درخصوص حضور مدیرفنی در تیم ملی اظهار کرد: به نظر می‌رسد اسکوچیچ مانند همه مربیان از پذیرفتن مدیرفنی امتناع خواهد کرد.

فوادی در خاتمه تاکید کرد: تیم ملی در بازی با سوریه اشتباهات بسیار فاحشی داشت و شجاع خلیل زاده کاملا تیم را از نظر دفاعی عقب انداخته بود.


دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش