ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

قهرمان پارالمپیك توكیو: آنالیز درست حریف، مرا جنگنده‌تر کرد

زهرا نعمتی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: پشتیبانی خوب خانواده ورزش تیر و کمان و اعضای کمیته پارالمپیک موجب شد آنالیز درستی از بازی حریف داشته باشم و موفق شوم.

1400/06/21
|
10:33
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ سعید افروز، دارنده مدال طلای پرتاپ نیزه در پارالمپیک 2020 توکیو و زهرا نعمتی، دارنده مدال طلای رشته تیر و کمان پارالمپیک 2020 توکیو در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره عملکرد کاروان کشورمان در پارالمپیک 2020 ژاپن گفتگو کردند.

سعید افروز در ابتدا درباره رکورد خود در پاراالمپیک توکیو اظهار کرد: تمرینات تخصصی را در طول چهارسال گذشته به بهترین شکل انجام داده بودم و پس از اعزام به توکیو، تمرینات خود را ادامه دادم. هنگام تمرین به همراه مربی، عملکرد ورزشکاران دیگر را آنالیز کردیم و متوجه شدیم هیچ یک از افراد موفق به پرتاپ بیش از 35 متر نشده‌اند، به همین جهت برنامه ریزی برای ثبت رکورد 40متر انجام شد.

وی با بیان این که تدوین سیاست‌ها برای مسابقات پارالمپیک سه سال پیش انجام شد، عنوان کرد: طی برنامه ریزی دقیق، اردوهایی برگزار شد و تمام بازیکنانی که شانس دریافت مدال داشتند در آن حاضر شدند و برای هر ورزشکار در رشته تخصصی خود، مربی به کار گرفتند.

دارنده مدال طلای پرتاپ نیزه پارالمپیک یادآور شد: در طول مدت اردوها به همه ورزشکاران علاوه بر حقوق، هزینه رفت و آمد و تجهیزات ورزشی هم پرداخت می‌شد و امکانات رفاهی در اختیار ورزشکاران بود.

افروز به موضوع اشتغال ورزشکاران پارالمپیکی اشاره کرد و گفت: بنده با مدرک کارشناسی ارشد ریاضی، شغل مناسب ندارم و بسیاری از ورزشکاران هم در وضعیت من هستند. این در حالی است که برای تمرین بدون دغدغه و استرس، شغل مناسب و منبع درآمد مطلوب شرط اساسی به شمار می‌رود.

در ادامه برنامه «ورزش بدون ویرایش »، زهرا نعمتی با بیان این که رقابت‌های پارالمپیک توکیو یکی از سخت ترین مسابقاتش بوده است، اظهار کرد: از آنجایی که می‌خواستیم یک رویداد تاریخی را رقم بزنیم که تا آن زمان رخ نداده بود از لحاظ ذهنی و جسمی تحت فشار زیادی قرار داشتیم.

وی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا و وقفه در تمرینات و هزینه‌های بیشتری که برای آمادگی رقابت‌ها صرف شد می‌توان گفت سال گذشته سال بسیار سخت و پر تنشی بود.

قهرمان پارالمپیک توکیو درباره سطح مسابقات گفت: من آنالیز خوبی درباره حریفان خود در پارالمپیک داشتم و به همین دلیل توانستم بر رقبای خود چیره شوم. شاید بازیکنان کشورهای چین و ایتالیا که حریف من بودند، به دلیل این که شناخت درستی از بازیکن مقابل خود نداشتند از دور رقابت‌ها حذف شود.

نعمتی در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو درباره کیفیت اردوهای برگزار شده برای پارالمپیک عنوان کرد: افرادی که در ورزش بتوان به آنها تکیه کرد انگشت شمارند، به همین دلیل از آقای هادی رضایی می‌خواهیم که همچنان همراه ما باشند.

وی تاکید کرد: در این دوره از رقابت‌ها تنها نبودم، خانواده ورزش تیر و کمان و خانواده پارالمپیک در کنار من بودند و همه این شرایط خوب موجب شد بر خلاف شرایط سخت و وضعیت اپیدمی، برنامه ریزی‌ها به دقت پیش روند و بتوانیم پرچم میهن را برفراشته کنیم.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش