ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

پیشكسوت سابق باشگاه استقلال عنوان كرد: تاخیر در برگزاری لیگ داخلی عامل مهم در ناکامی لیگ آسیا

محمودی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در شرایطی که لیگ ایران در 27 مهر آغاز می‌شود، کشور عربستان چهارمین هفته از لیگ خود را می‌گذراند و این موضوع به روشنی در میزان آمادگی بازیکنان دیده می‌شود.

1400/06/28
|
10:37
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ هادی رضایی، سرپرست کاروان ورزشی پارالمپیک 2020 ژاپن و کاظم محمودی، پیشکسوت سابق باشگاه استقلال و تراکتور در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره عملکرد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و نشست رهبر معظم انقلاب و رهنمود خطاب به مدال آوران المپیک و پاراالمپیک گفتگو کردند.

محمودی، نبود زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی و عدم برنامه ریزی صحیح برای تیم‌های پایه و آکادمی‌ها را مهمترین دلیل ناکامی تیم‌های باشگاهی ایران در قهرمانی لیگ آسیا دانست و اظهار کرد: فقدان مدیریت توانمند برای ریل گذاری و قرار دادن فوتبال در مسیر درست، برنامه ریزی‌های کوتاه مدت و نبود استراتژی‌های بلندمدت برای کشف استعداد مهمترین عوامل ضعف فوتبال ایران است.

وی در ادامه به وضعیت تیم تراکتورسازی اشاره کرد و گفت: باید بپذیریم که ایراداتی در مدیریت باشگاه وجود دارد. برخی از مدیرانی که انتخاب شده‌اند توانمند نبوده‌اند و با قراردادهای نادرست به این تیم پیوسته‌اند که برآیند این مشکلات، ضربه مالی بزرگ به تیم تراکتور بود.

پیشکسوت سابق باشگاه تراکتورسازی افزود: تیم‌های دولتی بودجه مشخصی دارند اما بخش خصوصی که از این منابع مالی برخوردار نیستند باید از راه تبلیغات، اسپانسرینگ، حق کپی رایت و پخش تلویزیونی درآمد به دست آورند که متاسفانه در ایران محدودیت وجود دارد.

محمودی با تاکید بر این که انتقادات سازنده می‌تواند سازنده باشد، نسبت به جبهه گرفتن برخی مربیان در برابر نقدها ابراز تاسف کرد و گفت: زمانی که یک انتقاد همراه با راه حل مطرح می‌شود باید مورد استقبال مدیران قرار گیرد، البته مرز میان تخریب و نقد هم باید در نظر گرفته شود.

به عقیده وی یکی از مشکلات بزرگ تیم‌های ایرانی شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا تاخیر در برگزاری لیگ داخلی است. در شرایطی که لیگ ایران در 27 مهر آغاز می‌شود، کشور عربستان چهارمین هفته از لیگ خود را می‌گذراند و این موضوع به روشنی در میزان آمادگی بازیکنان دیده می‌شود.

* ورزشکاران پارالمپیک پاداش معنوی خود را از رهبری گرفتند

در بخش دیگری از برنامه، رضایی درباره نشست روز گذشته رهبر معظم انقلاب با مدال آوران المپیک و پارالمپیک گفت: نخست باید قدردان رهبری باشیم که در چنین شرایطی و با وجود بیماری و پروتکل‌های بهداشتی فرزندان خود را به حضور طلبیدند. ایشان فرمودند ورزشکاران پیام ایستادگی، نشاط و امید به جامعه دادند.

وی با بیان این که رهبری پاداش معنوی ورزشکاران را به آنها اعطا کردند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری از نام گذاری کاروان ورزشی المپیک ایران به نام شهید سلیمانی تجلیل کردند و رعایت حجاب و استفاده از پوشش چادر برای پرچم داران خانم را نشان دهنده عشق و علاقه آنها به پرچم کشور دانستند.


دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش