ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

فرهاد مجیدی تجربه مربیگری نداشت

لطیفی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: از آنجایی که فرهاد مجیدی تجربه‌ای در مربیگیری نداشت، تاثیر حضور پیشکسوتان و متخصصان فوتبال به عنوان همکار را درک نکرد.

1400/06/28
|
15:31
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ علی لطیفی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال و مربی و غلامرضا فتح آبادی، باریکن سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال و پرسپولیس در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره عملکرد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفتگو کردند.

در ابتدا لطیفی با اشاره به پتانسیل بالای ایران در زمینه فوتبال گفت: بسیاری از کشورهای دنیا آرزو دارند که استعدادها و علاقمندی بالایی که در کشور ما نسبت به فوتبال وجود دارد را داشته باشند تا بتوانند با استفاده از هواداری به اهداف خود برسند.

وی، وضعیت باشگاه استقلال را مورد بررسی قرار داد و گفت: گرچه فشار زیادی بر فرهاد مجیدی وجود دارد اما به چرایی این فشارها هم باید توجه کرد و به باور من خود فرهاد مجیدی در به وجود آمدن این هجمه‌ها مقصر است. این مربی باید افراد حرفه‌ای، پیشکسوت و متخصص را به استقلال دعوت می‌کرد اما به دلیل این که تجربه مربی گری در سطح بالا را نداشت این کار را نکرد و همانگونه که می‌بینیم نیمکت استقلال بسیار فقیر بود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال افزود: عکس این حالت را در تیم پرسپولیس می‌بینیم که با حضور افرادی چون کریم باقری که در اتحاد میان بازیکنان نقش اساسی داشته و حمید مطهری و افشین پیروانی که کمک بسیار خوبی برای گل محمدی هستند، به شدت رشد کرده است.

لطیفی از سیستم فوتبال قطر به عنوان یک الگو برای ایران یاد کرد و گفت: فدراسیون فوتبال این کشور چند سال پیش از یک مربی اسپانیایی بهره برد تا استعدادهای خود را شناسایی کنند و نتیجه آن را هم دیدند.

وی تاکید کرد: این که نوابغی مانند ناصر حجازی و علی پروین در فوتبال ما تکراز نشدند به دلیل عدم سرمایه گذاری در فوتبال پایه است. در واقع اگر مربیان به روز برای پرورش بازیکنان به کار گرفته شود تیم‌ها می‌توانند بازیکنان توانمند را از پایه به ترکیب خود انتقال دهند.

این مربی درباره تقویت تیم‌های پایه پیشنهاد داد بخشی از قرارداد میلیاردی بازیکنان هر تیم به ارتقای فوتبال پایه و پرورش استعدادهای این رشته اختصاص یابد، چرا که تجربه نشان داده است مدیران تنها برای تغییر شعار می‌دهند و عملا کاری برای تیم‌های پایه انجام نمی‌دهند.

* برای قهرمانی آسیا برنامه نداریم

در ادامه برنامه « ورزش بدون ویرایش »، غلامرضا فتح آبادی، مشکل اساسی در روند رقابت‌های آسیایی را در نوع برنامه ریزی و هدفگذاری دانست و اظهار کرد: راهبرد ما به خصوص در تیم پرسپولیس این بوده که به فینال برسیم اما هیچگاه برای قهرمانی برنامه نداشته‌ایم به همین دلیل به این عنوان نرسیده‌ایم.

وی در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو مبنی بر لابی گری در فوتبال گفت: از آنجایی که تیم‌های استقلال و پرسپولیس زیرنظر وزارت ورزش هستند و مدیرانی که از سوی وزیر برای این دو باشگاه منصوب می‌شوند برای بدهی‌ها پاسخگو نبوده‌اند و وضعیت فعلی را رقم زده‌اند.

باریکن سابق تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: آنچه درباره لابی گری در فوتبال مطرح می‌شود حقیقت دارد و می‌توان گفت عامل اصلی وضعیت این دو تیم خود وزارت ورزش است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش