ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

در ورزش بدون ویرایش مطرح شد؛ موج استرس در تیم ملی ایران / در اردوی تیم فوتسال چه می‌گذرد؟

دو پیشکسوت فوتسال در رادیو گفت‌وگو با تاکید بر وجود جو نامناسب و پراسترس جام جهانی فوتسال، عملکرد تیم ملی را ضعیف توصیف کردند و از کادر فنی خواستند آرامش را به بازیکنان بازگرداند.

1400/07/04
|
10:25
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ حسین شمس، سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال و مصطفی نظری، بهترین دروازه بان فوتسال جهان در سال 2010 و دروازه بان اسبق تیم ‌ملی فوتسال در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » عملکرد تیم ملی فوتسال در جام جهانی 2021 را مورد بررسی قرار دادند.

حسین شمس در ابتدا با بیان این که چهار بازی تیم ایران در جام هیچ فوتسال دوستی را راضی نکرده است، اظهار کرد: از بازی نخست با تیم صربستان تا بازی روز گذشته مسائلی به وجود آمد که ما را نگران و ناراحت کرد.

به عقیده وی شیوه بازی، تکرار اشتباهات و میزان استرس بازیکنان نشان دهنده این است که در اردو اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال به تغییرات ترکیب تیم ملی اشاره کرد و گفت: نرسیدن به ترکیب درست و تغییر مکرر آرایش بازیکنان گرچه موجب سرگردانی آنالیزورهای حریف شده است اما ضرر زیادی برای ما داشته است. از این رو بهتر کادرفنی با مشورت ترکیب اولیه را تعیین و به دنبال آن آرایش دوم و سوم را تعیین کند.

شمس تاکید کرد: متاسفانه کادر فنی به دلیل استرس بالایی که دارد به درستی تصمیم نمی‌گیرد. به عنوان مثال پس از آن که علیرضا صمیمی عملکرد خوبی نداشت و تیم ملی پی در پی گل خورد، این بازیکن را تعویض نکرد.

وی درباره ضعف بخش دفاعی تیم ملی گفت: از نظر من سختگیری در دفاع به هیچ وقت وجود ندارد و عملکرد رقیب در این قسمت بسیار ساده گرفته می‌شود و چون تعداد گل‌های ایران زیاد است، بازیکنان فاز دفاعی تصور می‌کند که حریف به آنها نمی‌رسد.

در بخش دیگری از برنامه « ورزش بدون ویرایش »، مصطفی نظری با بیان این که سطح بازی تیم ملی در حد انتظار نبود، اظهار کرد: توقع مردم از فوتسال بسیار بیش از این بوده است چرا که فوتسال ایران همواره جز سه تیم برتر دنیا بوده است و در این دور هم برای قرار گرفتن بر روی سکوی قهرمانی برنامه ریزی کرده بودند.

وی افزود: متاسفانه به جای آن که با گذشت زمان و ادامه روند بازی‌ها، بازیکنان با شرایط حاکم بر مسابقه آشناتر شوند و کیفیت بازی آنها افزایش یابد، سطح کیفی عملکرد بازیکنان در هر بازی نسبت به قبل کاهش یافت.

از نظر دروازه بان اسبق تیم ‌ملی فوتسال، دلیل اصلی کاهش کیفیت بازی تیم ملی استرس است. درواقع کادرفنی موظف است آرامش و اطمینان خاطر را به تیم منتقل کند اما عملکرد بازیکنان پریشانی و استرس را نشان می‌دهد.

نظری با تاکید بر این که بازیکنان تیم ملی فوتسال بهترین‌ها در جهان هستند، از کادر فنی و مربیان تیم درخواست کرد آرامش از دست رفته بازیکنان را به آنها برگرداند .

وی در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو مبنی براین که آیا تغییرات پی درپی ترکیب تیم ملی موجب چالش بازیکنان نمی‌شود، توضیح داد: مطمئنا تغییرات زیاد آسیب زا خواهد بود و موضوع دیگری که خوشایند نیست این است که کادرفنی برای تغییر آرایش تیم و تعویض، از بازیکنان هم نظرخواهی می‌کنند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش