ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس و داور فوتسال: بازیکنان قوی روی نیمکت و ضعیف‌ها در زمین فوتسال

سلیمانی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: علی رغم این که مسلم اولاد قباد بسیار پرانرژی و تاثیرگذار است اما کمتر در ترکیب تیم ملی به کار گرفته می‌شود، در مقابل علیرضا صمیمی با وجود عملکرد ضعیف تعویض نمی‌شود.

1400/07/04
|
15:30
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ وحید سلیمانی، کارشناس و داور فوتسال با حضور در برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره عملکرد تیم ملی فوتسال در جام جهانی 2021 گفتگو کرد.

وحید سلیمانی در آغاز به تغییرات روند داوری و کیفیت فوتسال اشاره کرد و گفت: تیم ملی ایران در گذشته حتی برای قهرمانی آسیا راه سختی نداشت اما امروز به دلیل تلاش‌ها و فعالیت افرادی مانند استاد علی تارقلی زاده در AFC ، در مرحله پایانی جام 5 تیم از آسیا حضور داشتند که بیانگر افزایش کیفیت بازی‌ها و تیم هاست.

وی درباره داوری این تورنمنت گفت: در این جام شرایطی پیش آمد که باید به داوری ایران ببالیم چرا که از میان 39 داور دعوت شده از سوی کمیته داوران فیفا و 44 بازی انجام شده، پنج بازی توسط داوران ایرانی قضاوت شده است.

این کارشناس داوری استفاده از ویدئو چک را برای کار داوران بسیار مفید و تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: این تکنولوژی موجب شد بار روانی و فشار حاصل از قضاوت اشتباه بر تیم داوری به شدت کاهش یابد.

سلیمانی در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو درباره علت بالا بودن تعداد کارت‌های زرد و قرمز تیم ملی ایران در جام جهانی فوتسال گفت: نه فقط در فوتسال، بلکه شاهد این خشونت در لیگ فوتبال داخلی هم هستیم. متاسفانه شیوه داوری در لیگ داخلی به دلیل شرایط حاکم و تنش بالای مسابقات، با سطح جهانی متفاوت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رادیو گفت‌وگو از عملکرد " علیرضا صمیمی "، دروازه بان تیم ملی فوتسال انتقاد کرد و گفت: در این دوره از مسابقات این بازیکن انتظارات را برآورده نکرد و گویی بازیکن دیگری در میدان بود.

این کارشناس فوتسال از بازی " مسلم اولاد قباد " تمجید کرد و گفت: از آنجایی که این بازیکن بسیار پرانرژی و تاثیرگذار است باید بیش از این در ترکیب تیم ملی به کار گرفته شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایطی که در لیگ کشور داریم، موضوع قضاوت‌ها، رفتار غیرمسئولانه بازیکنان و... در بازی نخست کارت زرد و قرمز دریافت کردیم که این موضوع باعث افزایش حساسیت کمیته داوران و فیفا شد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش