ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مربی تیم ملی كشتی آزاد: افرادی می‌خواستند لیگ کشتی را به حاشیه ببرند

میرعمادیان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: متاسفانه افرادی قصد داشتند با مسائل مختلف لیگ را به حاشیه ببرند و آن را در معرض آسیب قرار دهند.

1400/09/22
|
09:35
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ محمد فقیری، ملی پوش و قهرمان سابق کشتی فرنگی و پیشکسوت و مربی کشتی و مصطفی میر عمادیان، مربی تیم ملی کشتی آزاد در برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره مسابقات لیگ برتر کشتی در سال 1400 گفتگو کردند.

محمد فقیری در ابتدا وضعیت لیگ کشتی فرنگی را در مقایسه با سال گذشته مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به این که در کشتی فرنگی تعداد اسپانسرها نسبت به آزاد کمتر است افزایش سطح مسابقات می‌تواند تاثیر خوبی بر جذب منابع مالی داشته باشد.

وی تاکید کرد: در صورتی که داوری مسابقات داخلی در سطح پایین باشد لطمه بزرگی به کشتی کشور وارد خواهد شد و موقعیت تیم ملی در دنیا و سطح بین المللی مسابقات را ضعیف خواهد کرد.

در بخش دیگری از برنامه « ورزش بدون ویرایش » مصطفی میرعمادیان با بیان این که حضور 14تیم در لیگ، از نظر کمی مناسب بود، اظهار کرد: در مرحله مقدماتی تیم‌های نسبتا ضعیف در گروه‌ها بودند و تیم‌های قوی سرگروه بودند که این موضوع می‌توانست سطح کیفی مسابقات را زیرسوال ببرد.

وی نسبت به حاشیه‌های لیگ انتقاد کرد و گفت: متاسفانه افرادی بودند که با مسائل مختلف لیگ را به حاشیه بردند و آن را در معرض آسیب قرار دادند.

مربی کشتی آزاد کیفیت مسابقات مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ را در سطح بالا دانست و گفت: گرچه در حالت کلی کیفیت مسابقات دچار اشکال بود اما مرحله نهایی و نیمه نهایی خوب برگزار شد و موجب جذب دو قهرمان دنیا و سه ملی پوش شد.

میرعمادیان در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت‌وگو مبنی بر این که مبلغ قرارداد حسن یزدانی چقدر بوده است، اظهار کرد: شرایط باشگاه برای تمام بازیکنان یکسان بوده است و پاداش هر کشتی گیر منوط به میزان بازی و بردهای اوست. از آنجایی که حسن یزدانی درباره به میدان آمدن اطمینان کامل نداشت، دستمزد او بستگی به حضور و کشتی گرفتن در لیگ داشت، از این رو قرارداد سفید امضا شد.

وی ادامه داد: حسن یزدانی به دلیل مصدومیت پای خود، در روز وزن کِشی اعلام کرد که قادر به حضور در میدان نیست اما طبق قرار قبلی، ایشان در کنار تیم حضور داشتند و باشگاه تمام تعهدات خود را در قبال ایشان انجام داده است.

میرعمادیان در رادیو گفت‌وگو تصریح کرد: برای لیگ آینده باید قانون مدون تنظیم شود تا فدراسیون بی دلیل مقصر شناخته نشود و بی اخلاقی‌های موجود از کشتی کشور بیرون رود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش