بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل غرب آسیا: اقدام سپاه در بمباران مقر تروریست‌ها، در راستای افزایش قدرت ملی است

سید رضا صدرالحسینی افزایش اقتدار ایران در منطقه و قدرت دفاعی کشور را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و بیان کرد: اقدام سپاه در بمباران توپخانه‌ای مقر گروهک تروریستی در شهر اربیل عراق در راستای افزایش قدرت ملی و توانمندی نیروهای مسلح است.

1401/02/22
|
12:26
|

برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص حمله توپخانه‌ای به مقر گروهک‌های تروریستی در شهر اربیل عراق با دکتر سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید رضا صدرالحسینی موضوع امنیت ملی را برای جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشور خط قرمز دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی در دفاع مقدس برای مسئله امنیت ملی و جلوگیری خدشه واردکردن به امنیت کشور فراتر از مرزها طرح‌های قابل‌توجهی را در پیرامون مرز به وجود آورد.

وی با اشاره به حضور گروهک‌های تروریستی در مناطق کردنشین عراق اظهار کرد: حمله به مقر تروریستی توسط سپاه پاسداران به این منطقه بار نخست بوده و بار آخر نیز نخواهد بود؛ به‌شرط اینکه مسئولین کرد در مناطق کردنشین مسئله امنیت جمهوری اسلامی ایران را محترم بشمارند و اجازه ورود نیروهای فرامرزی و ضدانقلاب را به مناطق کردی ندهند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: اگر پیام واقعی و اصلی پایگاه آمریکایی عین الاسد به‌خوبی توسط گروهک‌های تروریستی و ضدانقلاب درک شده بود، این اتفاقات نباید رخ می‌داد. اگر ضدانقلابی که به دنبال ایجاد ناامنی در جمهوری اسلامی ایران است، به‌خوبی حمله موشکی به مقر جاسوسی اسرائیلی‌ها در اربیل را به‌خوبی درک می‌کردند، نباید به ضدانقلاب اجازه ایجاد مقر می‌دادند.

وی به دستگیری تعدادی از عوامل ضدانقلاب در چند روز گذشته اشاره و عنوان کرد: محل‌های تجمع عوامل ضدانقلاب در حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل مورد آسیب جدی قرار گرفت. بر اساس اعلام سپاه پاسداران کسانی کشته یا مجروح شده‌اند به‌زودی اعلام می‌شود.

صدرالحسینی افزایش اقتدار ایران در منطقه و قدرت دفاعی کشور را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و تصریح کرد: زمانی که امکانات، تجهیزات و اشراف اطلاعاتی را برای نیروهای مسلح ایجاد می‌کنیم، باید از آنها استفاده شود و نباید اجازه دهیم امنیت ملی و منافع ملی مورد آسیب قرار بگیرد و در حالت دفاعی قرار بگیریم.

وی افزود: اقدام سپاه در بمباران توپخانه‌ای مقر گروهک تروریستی در شهر اربیل عراق در راستای افزایش قدرت ملی و توانمندی نیروهای مسلح است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی