بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

گسترش همکاری اقتصادی با کشورهای همسایه، نخستین اقدام برای بی اثر کردن تحریم

مقتدایی با بیان اینکه نخستین کاری که برای بی اثر کردن تحریم ها انجام گرفته است گسترش سبد همکاری های اقتصادی با کشورهای مختلف جهان است، گفت: توانسته ایم به سمت آسیا و همسایگان با ابتکار بیشتری حرکت کنیم.

1401/02/26
|
09:47
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص بررسی راهکارهای بی اثر کردن تحریم ها با دکتر عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

عباس مقتدایی با بیان اینکه نخستین کاری که برای بی اثر کردن تحریم ها انجام گرفته است گسترش سبد همکاری های اقتصادی با کشورهای مختلف جهان است، گفت: دولت های قبلی بعضا اصرار داشتند که حتما با مجموعه اروپا و غرب همکاری کنند و بقیه کشورها به حاشیه می رفتند.

وی از منطقی شدن سبد همکاری های ایران با کشورهای مختلف جهان گفت و بیان کرد: توانسته ایم به سمت آسیا و همسایگان با ابتکار بیشتری حرکت کنیم و در حقیقت دیپلماسی همسایگان را ارتقاء دهیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با تاکید بر اینکه باید سبد برنامه های ضد تحریمی را توسعه دهیم، اظهار کرد: یک زمانی فقط روی نفت تمرکز داشتیم اما حالا باید انبوهی از صادرات داشته باشیم. باید در جریان دیپلماسی اقتصادی فعالانه تر عمل کنیم.

وی افزود: ایران باید قدرت های منطقه ای را در مناطق مختلف جهان بشناسد و با برنامه ریزی ابعاد اقتصادی، سرمایه گذاری خارجی را جذب کنیم و با فعال سازی بخش خصوصی، نهادهای رسمی و غیر رسمی در منطقه و جهان را مورد بهره برداری قرار دهیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی