بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس سازمان بسیج اصناف كشور: 600 هزار واحد تولیدی صنفی در تحقق شعار سال اثرگذار هستند

حسن پور بیان کرد: از سه میلیون واحد صنفی که در کشور فعالیت می کنند 600 هزار از آن واحد تولیدی کوچک صنفی و خدماتی است که می تواند در اقتصاد کشور و تحقق شعار سال اثر زیادی داشته باشد.

1401/04/01
|
13:28
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص نقش اصناف در تحقق شعار سال با غلامرضا حسن پور، رئیس سازمان بسیج اصناف کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علامرضا حسن پور با بیان اینکه 17 درصد ناخالص کشور توسط بازاریان تامین می شود گفت: این 17 درصد عدد قابل توجهی است که اگر به آن توجه بیشتری شود، قطعا می تواند افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی افزود: از سه میلیون واحد صنفی که در کشور فعالیت می کنند 600 هزار از آن، واحد تولیدی کوچک صنفی و خدماتی است که می تواند در اقتصاد کشور و تحقق شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، اثر زیادی داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با ذکر مثالی ادامه داد: در زمینه پوشاک، بالای 90 درصد پوشاک کشور در واحدهای تولیدی کوچک صنفی تولید می شود و مابقی آن در شرکت های بزرگ تولیدی اتفاق می افتد. بنابراین ظرفیت بزرگی در واحدهای صنفی در این حوزه وجود دارد.

وی از امکان اتصال واحدهای صنفی تولیدی به شرکت های دانش بنیان گفت و تصریح کرد: اگر تولیدات این واحدها در زمینه دانش بنیان نیز تقویت شوند شاهد افزایش تولید و کیفیت خواهیم بود که در نتیجه می توانیم گام های موثری را در زمینه صادرات برداریم.

حسن پور در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو از ارتباط شرکت های دانش بنیان با واحدهای صنفی خبر داد و اظهار کرد: برخی از واحدهای تولیدی صنفی کوچک شرکت های دانش بنیان احداث کرده اند و در این مسیر گام بر می دارند. یکی از اهداف بسیج اصناف حمایت از شرکت های دانش بنیان تولیدی صنفی، تجاری کردن و بازاریابی آنها گام برداریم.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با تاکید بر ضرورت اتصال بازار، صنعت و دانشگاه بیان کرد: در گذشته بازار و صنعت، دانشگاه را فراموش می کردند و امسال با پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ارتباط گرفته ایم. این پژوشگاه یک مجموعه دانشگاهی قوی است که کارهای بزرگی کرده است و می تواند مشکل ریزگردها را با خاک پوش های مخصوصی که تولید کرده اند حل کند. برای تحقق این امر مهم نیازمند سرمایه گذار و حمایت دولتی داریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی