بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مدیر دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان: تغییرات سبک زندگی باعث تغییر در ابعاد مختلف زندگی از جمله ازدواج شده است

مدیر دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: تغییرات سبک زندگی باعث تغییر در ابعاد مختلف زندگی شده و آن چیزی که می تواند ما را به روند طبیعی باز گرداند باز تعریفی است که از زندگی مشترک داریم.

1396/06/01
|
11:30
|

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع روز ازدواج ، با حضور دکتر فرشته روح افزا مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر ناصر صبحی مدیر دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان به روی آنتن رفت.

دکتر فرشته روح افزا با بیان اینکه در جامعه هنوز نیاز به ازدواج به درستی تبیین نشده است، گفت: متاسفانه آن دانشی که باید فرد بداند ازدواج به چه دردش می خورد و زوجیت چه اثری در سرنوشت فرد می گذارد و تا کجا ادامه دارد، در جامعه تبیین نکردیم و اگر هم بچه های ما نمی توانند خودشان را در این رابطه مدیریت کنند و فکر می کنند تنوع طلبی ممکن است برایشان احساس خوشایند بیشتری را داشته باشد برای این است که ما در تبیین این مسئله کم گذاشته ایم.

وی با اظهار به اینکه تنها بحثی که از دنیا به زندگی آینده بشری انتقال پیدا می کند نیاز به زوجیت است، افزود: در قرآن هم این مسئله وعده داده شده که بهشت بدون زوج نمی شود.

مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی متذکر شد: جهان به سمت تغییر می رود منتها خیلی اتفاقات دیگری هم در جهان رخ داده که ما توانسته ایم خودمان را محصون از آنها نگه داریم.

وی متذکر شد: به هر حال فرهنگ یک کشور می تواند پاسدار اندیشه های برترش باشد، متاسفانه ما تعامل و زندگی زوجیتی بین دو نفر را نه در حین ازدواج و نه قبل از ازدواج به فرزندانمان آموزش نداده ایم.

در ادامه دکتر ناصر صبحی با ذکر اینکه تغییر و تحولات جهانی، زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده و در سطح فردی و خانوادگی سبک زندگی یا نوع زندگی مان عوض شده است، گفت: تغییرات سبک زندگی باعث شده ابعاد مختلف زندگی از جمله زمان تشکیل خانواده و نوع انتظاراتی که قبلا برای خانواده در نظر می گرفتند نیز دچار تغییراتی شود.

وی با اظهار به اینکه وقتی تغییر انتظاری داریم متعاقب با آن تغییرات رفتاری نیز پیش خواهد آمد، خاطر نشان شد: آن چیزی که می تواند ما را به روند طبیعی باز گرداند باز تعریفی است که از زندگی خودمان و انتظاراتی است که از زندگی مشترک داریم.

مدیر دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان افزود: شواهد نشان می دهد جوانان اطلاعات لازم در خصوص ماهیت و هدف ازدواج، مراحل ازدواج، ملاک های انتخاب همسر، تفاوت هایی که بین دختر و پسر موجود است و آسیب شناسی های مربوط به زندگی مشترک به اندازه کافی در زمان ازدواج ندارند و اینها باعث می شود یا اقدام به ازدواج نکنند یا وقتی اقدام به ازدوج می کنند آمادگی و شرایط لازم را نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه همه ارکان جامعه از جمله خانواده در شکل گیری وضع موجود به اندازه وزن خودشان موثر بوده اند، گفت: یکی از مواردی که خانواده ها مخصوصا در ایران در این مسایل دخالت دارند انتظاراتی است که از فرزندان خودشان برای شکل گیری ازدواج و همچنین جایگاه خودشان دارند، می باشد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی