بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل خاورمیانه: آمریکا در تلعفر به دنبال بهره برداری تبلیغاتی و سیاسی ،پس از سرکوب داعش است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه، با اشاره به آغاز عملیات آزادسازی شهر تلعفر در عراق تصریح کرد: در این عملیات حشد الشعبی، ارتش و ... حضور دارند و از مسیرهای مختلف نیروهای تروریستی در این منطقه را محاصره کردند .

1396/06/04
|
11:00

هادی محمدی، در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه تاکنون در این عملیات نیروهای عراقی به پیشروی های خوبی دست پیدا کرده اند و توانسته‌اند چندین نقطه مهم این منطقه را پاکسازی کنند، افزود: در این منطقه یک جنگ پیچیده چریکی در حال انجام است البته سرعت عملیات در این شهر بیشتر از انجام عملیات در موصل است چراکه مردم از این شهر خارج شده‌اند در حالی که در موصل شهروندان عادی همچنان حضور داشتند.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه این مسئله خود باعث خواهد شد که آزادسازی این منطقه زودتر از زمان پیش بینی شده به وقوع بپیوندد، تصریح کرد: به نظر می رسد بعد از آزادسازی تلعفر نیروهای عراقی آزادسازی منطقه سنجار و بخش صحرایی نینوا را آغاز کنند. البته منطقه دیگری که همچنان در این کشور در دست تروریست‌ها است شهر قائم در مرز عراق و سوریه است که یک بخش بیابانی است.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به رفت و آمدهای اخیر آمریکایی به عراق تصریح کرد: آمریکایی ها علاقه مندهستند تا از سرکوب داعش در منطقه تلعفر بهره برداری تبلیغاتی و سیاسی کنند و آن را مبنای مداخلات بیشتر خود در عراق قرار دهند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی