بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل خاورمیانه: نزدیک به 30 درصد از خاک سوریه در دست داعش است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه، تصریح کرد: در حال حاضر گروه تروریستی داعش نزدیک به 30 درصد از خاک سوریه را در دست دارد و عمده مناطقی که در اختیار این گروه است، مناطق بیابانی است.

1396/06/25
|
11:09
|

حسین آجرلو،در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، با اشاره به موفقیت‌های اخیر میدانی و سیاسی ارتش و دولت سوریه در مبارزه با گروه‌های تروریستی حاضر در این کشور، اظهار کرد : شهر دیرالزور یکی از شهرهایی بود که داعش از ابتدای حضور در سوریه آن را اشغال کرد و اکنون آزادسازی آن، پیروزی بزرگی برای ارتش و دولت سوریه است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه به وجود چاه‌های نفت و گاز در این منطقه اشاره کرد و گفت: این منابع بر اهمیت ژئوپولتیک منطقه افزوده است و قطعا آزادسازی این منطقه نیاز به یک برنامه ریزی دقیق داشته که ارتش سوریه در این راستا موفق عمل کرده است.

آجرلو با تاکید بر اینکه گروه تروریستی داعش نزدیک به 30 درصد خاک سوریه را که عمدتا بیابانی است در اختیار دارد، ادامه داد: حدود 30 درصد این کشور نیز در دست گروه‌های معارض است و دولت و ارتش سوریه بر 40 درصد این منطقه تسلط دارد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با تاکید بر اینکه ارتش سوریه برای آزادسازی کامل این کشور راهی طولانی در پیش دارد ولی می‌توان چشم انداز روشنی را برای تحقق این موضوع متصور بود،‌وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود گفت: به نظر می‌رسد بعد از تحولات در منطقه شامات و شکستی که تروریست‌های داعش در عراق و سوریه با آن روبرو شده‌اند این گروه تروریستی یا به شمال آفریقا و یا به جنوب شرقی آسیا نقل مکان می‌کند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی