بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس: درخواست ترمیم دولت جزو مطالبات مجلس است و اصلا سیاسی نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: ترمیم دولت جزو مطالبات مجلس است و اصلا هم سیاسی نیست. دوستان ما از دولت ترمیم کابینه با آوردن افراد جدید با انگیزه و پرتلاش را می خواهند تا بخشی از اشکالات در گذشته را جبران کنند.

1397/04/14
|
10:47
|

برنامه «بدون خط خوردگی» با موضوع ترمیم دولت و ضرورت های راهبردی آن از نگاه مجلس و با حضور محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

محسن کوهکن با اشاره به راهکارهایی که در کشورهای مختلف در برخورد با مشکلات می شود، عنوان کرد: در همه جای دنیا وقتی اتفاقاتی می افتد بخصوص در مسایلی که اقتصادی و اجتماعی است معمولا حاکمیت از سوی دولت ها به معنی قوه مجریه اعمال می شود و سعی می کنند تا مجموعه ای از اقدامات را انجام دهند، بخشی از اقدامات بازنگری در برنامه ها و ضوابط و قواعدی است که در گذشته اعمال کردند.

وی افزود: بخشی از مسایل هم مدیریتی است، در کنار این مسئله یک بخش روحی و روانی هم برای جامعه است که جوامع مختلف به این مسئله توجه دارند و آن بحث ترمیم ها است یعنی وقتی یک مسئول رده پایین در یک دستگاهی مرتکب خطایی می شود قطعا مقام مسئول راضی به آن خطا نبوده اما برای تسکین جامعه حتی آن مقام مافوق استعفا می دهد. این در کشور ما مرسوم نیست و امیدواریم مرسوم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در وضعیت مرسوم نبودن استعفا در کشور این مهم بر عهده رئیس جمهور است، گفت: به صورت طبیعی حق مسلم رئیس دولت است تا یک ارزیابی کند و نهایتا در مسیر تعویض مدیریت عمل کند؛ بخصوص مدیرانی را جایگزین کند که تازه نفس باشند و توجه بیشتری داشته و با انگیزه تر باشند.

وی با اشاره به تشکیل جلسه غیر علنی مجلس با دکتر نوبخت، دکتر شریعتمداری و برخی از مسئولین دیگر، اظهار داشت: در این جلسه یکی از مطالبات ما، تعویض برخی از مدیران بود و نباید این برداشت را داشته باشیم که اگر وزیر یا رئیس سازمانی عوض شد، او مرتکب تخلفی شده یا سوء استفاده ای کرده است. بحث های ما در مجلس مدیریتی است و مباحث تخلفی در حوزه قضا پیش می رود.

کوهکن تاکید کرد: این جزو مطالبات مجلس است و اصلا هم سیاسی نیست و دوستان ما از دولت ترمیم کابینه با آوردن افراد جدید با انگیزه و پرتلاش را می خواستند تا بخشی از اشکالات در گذشته را جبران کنند.

وی اظهار داشت: ضمن اینکه باید به دنبال ترمیمی کابینه باشیم، اما دنبال این هم نیستیم که در چنین شرایطی سختی های دیگری هم به دولت تحمیل کنیم، یعنی مطالبه جدی ما از دولت، ترمیم کابینه است و هم از طرفی حمایت است چون یک شورای هماهنگی بین قوه ای تشکیل شده و نمی خواهیم در چنین شرایطی که هم و غم آنها پرداختن به مشکلات است، صرف مسایل دیگر شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی