بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

دبیر انجمن خودروسازان كشور مطرح كرد: فروش در حاشیه بازار؛ تنها راهکار کاهش قیمت سرسام آور خودرو

نعمت بخش گفت: تنها راهکار این است که مانند دهه 70 خودرو در حاشیه بازار فروخته شود تا دست دلالان از این کار قطع شود، تقاضای کاذب از بین رفته و قیمت ها نیز کاهش یابد.

1397/06/20
|
15:45
|

برنامه " مناظره اقتصادی " با موضوع اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار در ارتباط تلفنی با احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان کشور از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

دبیر انجمن خودروسازان کشور در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: در سال گذشته به دلیل اینکه متقاضی زیادی برای خرید خودرو وجود نداشت فروش سبدی و ویرایشی انجام می شد اما امسال از اوایل خردادماه فروش سبدی و ویرایشی قطع شد.

نعمت بخش در ادامه این مطلب افزود: به نظر می رسد روش تحویل خودرو با کارت ملی به افراد و ممنوعیت فروش آن تا یک سال، روش کارسازی نیست. زیرا افرادی که قصد فروش داشته باشند می توانند وکالت بدهند و در هر صورت یک راهی را پیدا می کنند.

دبیر انجمن خودروسازان کشور همچنین با تاکید بر اینکه باید از تجربه دهه 70 در این رابطه استفاده کنیم گفت: قیمت هر کالایی را عرضه و تقاضا تعیین می کند. ما خودروسازان در سال 95 نسبت به سال 94 حدود 40 درصد و در سال 96 نسبت به 95 هم 15 درصد افزایش تولید داشتیم و در دو ماهه اول امسال نسبت به 96 نیز 31 درصد افزایش تولید داشتیم لذا خودروساز از نظر عرضه مشکلی نداشته که قیمت ها افزایش پیدا کند.

نعمت بخش در ادامه مطلب یادآور شد: همزمان با این شرایط، بانک ها سود سپرده ها را کاهش دادند و باعث شد بسیاری از پول ها از بانک به سمت بازار سکه، مسکن و دلار و خودرو سرریز شود. تنها راهکار این است که مانند دهه 70 خودرو در حاشیه بازار فروخته شود تا دست دلالان از این کار قطع شود، تقاضای کاذب از بین رفته و قیمت ها نیز کاهش یابد.

دبیر انجمن خودروسازان کشور در ادامه برنامه مناظره اقتصادی رادیو گفت و گو اظهار داشت: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که اکثر افرادی که از این بازار منفعت برده اند ثبت نام خودرو می کنند و مردم عادی کمتر موفق به این کار می شوند.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد بیش از 90 درصد از این ثبت نامی ها افرادی اند که از این بازار ذینفع هستند و تقاضای کاذب هستند.

نعمت بخش در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح کرد: متاسفانه خودروسازان سرکوب مالی شده اند. یعنی قطعه سازان به پول خود نرسیده اند و وقتی این افراد به پول نرسند ممکن است کیفیت کار را کاهش دهند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی