بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: پیوستن به FATF تحریم سپاه و صداوسیما را درپی دارد

عضو کیمسیون شوراهای مجلس با اشاره به تحریم 220 شخصیت حقیقی و حقوقی در داخل کشور پس از پیوستن به FATF، سپاه، صداوسیما، بنیاد مستضعفان و چند بانک را از جمله این نهادها برشمرد.

1397/07/08
|
10:03

برنامه «بدون خط خوردگی» با موضوع انتقاد آخوندی به دولت یازدهم از عدم مذاکره همزمان برجام با FATF و با حضور ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه FATF نیز همانند برجام برای مردم ایران نتیجه ای نخواهد داشت، گفت: FATF همانند گره کوری است که ما به جای اینکه مشکلاتمان را درونی حل کنیم دست به گریبان FATF شده ایم.

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو با تاکید بر اینکه عمده مشکلات ما داخلی است، تصریح کرد: یعنی 70 درصد مشکلات مان به ساختارهای غلط اداری، سیستم نظام بانکی غلط و وضعیت نامناسب مالیات بر می گردد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: بزرگترین و عمیق ترین و طولانی ترین رکود بعد از جنگ جهانی دوم در کشور ما از زمانی که صحبت از برجام شد و 6 سال کشور را معطل خودش کرد، تحقق پیدا کرد.
وی در ادامه به رادیو گفت وگو گفت: FATF به مراتب خطرناک تر و بدتر است به این صورت که ما داریم تمام مطالبمان را در اختیار بیگانگان قرار می دهیم به خصوص در حال حاضر که رئیس FATF هم یک آمریکایی است که در خزانه داری آمریکا مسئول تحریم جمهوری اسلامی ایران بوده است.

ابوترابی با ذکر اینکه FATF مشکلات اقتصادی ما را به هیچ عنوان حتی سر سوزنی حل نخواهد کرد، متذکر شد: با پیوستن به FATF ما تمام مطالبمان را به راحتی در اختیار بیگانگان قرار می دهم بطوریکه مفرهای فرار و دور زدن تحریم را با دست خودمان داریم در اختیار آنها قرار می دهیم.

وی در خاتمه مصاحبه با رادیو گفت وگو به افراد و شخصیت های که به ظالمانه در مجامع غربی مورد تحریم قرار می گیرند، اشاره کرد و گفت: با پیوستن به FATF باید در داخل هم آن را رعایت کنیم، در حال حاضر 220 شخصیت حقیقی و حقوقی هستند که اگر به FATF بپیوندیم باید اینها هم مورد تحریم قرار دهیم از جمله چند کانال صدا و سیما، سپاه، بنیاد مستضعفان، چند بانک و مراکز متعدد دیگر.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی