بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا: حضور در مرزها و مراقبت از خاک ایران؛ جدالی نفس گیر برای نیروهای مسلح

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: در شرق کشور، گروه های تروریستی، قاچاقچی، اشرار مسلح و در غرب گروه های تکفیری و تروریستی حضور دارند و دائما شاهد درگیری هستیم که به حول و قوه الهی توفیقات زیادی کسب کرده ایم.

1397/07/15
|
08:45

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع عملکرد نیروی انتظامی در صیانت از مرزهای زمینی و آبی کشور و با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار کاظم تقوی جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا روی آنتن فت.

سردار سرتیپ دوم پاسدار کاظم تقوی در آغاز با بیان اینکه جمهوری اسلامی بیش از 8 هزار و 750 کیلومتر مربع مرز دارد که بیش از دو هزار کیلومتر آن مرز آبی است، گفت: مرزبانان غیور جمهوری اسلامی ایران با استعانت از خداوند منان و خون شهدا تا امروز محافظ مرزهای جمهوری اسلامی ایران هستند. برای فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی ماموریت مختلفی تعریف شده است که یکی از مهمترین آنها مراقبت و کنترل از مرزها است.

وی ادامه داد: اجرای معاهدات و پروتکل ها، استیفای حقوق دولت و اتباع جمهوری اسلامی ایران در مرزها و محدوده انحصاری دریاها از دیگر وظایف و ماموریت های فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی است.

وی با تاکید بر اینکه فرماندهی مرزبانی در مسیر اجرای ماموریت ها، موفقیت های بسیار خوبی به دست آورده، عنوان کرد: کار همکاران در این حوزه بسیار پر مشقت و پردردسر است به طوری که دو سوم از زندگی همکاران در طول ماه در شرایط مختلف آب و هوایی به حضور در مرزبانی اختصاص دارد و در راه حفظ مرزهای جمهوری اسلامی خدمت می کنند.

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا اشاره کرد: ایران تنها کشور در دنیا است که بیشترین همسایه را دارد؛ جمهوری اسلامی ایران 15 همسایه دارد که با اجرای پروتکل ها و مقررات بین المللی و داخلی، وظایف خودمان را انجام می دهیم.

وی حضور در مرزها و مراقبت از خاک ایران را به جدالی نفس گیر تعبیر کرد و افزود: در شرق کشور، گروه های تروریستی، قاچاقچی، اشرار مسلح و در غرب نیز گروه های تکفیری و تروریستی حضور دارند و دائما شاهد درگیری هستیم که به حول و قوه الهی توفیقات زیادی کسب کرده ایم.

سرتیپ دوم پاسدار کاظم تقوی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی مقابله با قاچاق کالا و مواد مخدر است و تا امروز بیش از 33 تن مواد مخدر کشف شده است. همچنین موفق شده ایم مقادیر زیادی سلاح نیز کشف کنیم و از ورود آن ها جلوگیری کردیم.

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو افزود: در حوزه کالای قاچاق نیز بیش از 60 درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشتیم که در بخشی از موضوعات بیش از سه برابر افزایش کشفیات بوده است و در این زمینه باید از مرزبانان تشکر کنیم زیرا در این ماموریت، نیروی انتظامی را کمک و یاری دادند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی