بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: نیکی هیلی؛ کاندید آینده ریاست جمهوری امریکا!؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه موقعیت نامناسب ترامپ به آینده هیلی ضربه خواهد زد، تاکید کرد: نیکی هیلی مایل است در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد حضور داشته باشد.

1397/07/21
|
11:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع تداوم نابسامانی در ساختار سیاست خارجی آمریکا با استعفای نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل و با حضور دکتر ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

ابوالفضل حسن بیگی در آغاز با اشاره به اینکه نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل یک سیاست مدار کهنه کار و باهوش بود، گفت: با عنایت به شرایط ویژه ای که در آمریکا به وجود آمد و انزوایی که این کشور در سطح بین المللی داشت، ترامپ از افرادی همچون نیکی هیلی برای برون رفت از آن شرایط بسیار خطرناک، استفاده کرد.

وی اضافه کرد: ترامپ فردی خودکامه است و گستاخانه به دنبال خواسته های شخصی خودش است و علی رغم برنامه ریزی هایی که در آمریکا شده بود، عمل می کند. خوشبختانه شاهد هستیم تاکنون بالغ بر 50 عنصر موثر در دولت ترامپ یا استعفا داده اند و یا به نوعی کنار زده شدند و این نشان از هرج و مرج در کاخ سفید است و این موضوع سبب شده، آمریکایی ها در سطح بین المللی منزوی شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نماینده آمریکا در سازمان ملل، عنوان کرد: نیکی هیلی در سازمان ملل همواره نگران اقدامات و سخنان نسنجیده آقای ترامپ و همچنین شعارهای بسیار مضحک رئیس آمریکا بود.

وی درباره دلایل کنارگیری نیکی هیلی از نمایندگی آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت: بعد از هر جلسه ای، ترامپ حرف های خودش را می زد و به سخنان اندیشمندان و متفکرین آمریکایی گوش نمی کند و تنها چیزی که ترامپ را قانع می کند، پول است و این به شرایط ذاتی و باطنی رئیس جمهور آمریکا مربوط است. نیکی هیلی متوجه شده بود محبوبیت رئیس جمهور آمریکا به حداقل رسیده است و احساس کرد اگر در کنار ترامپ بماند، موقعیت خود را در جامعه از دست می دهد.

این نماینده مجلس ادامه داد: نیکی هیلی با مشورت هایی که با جمهوری خواهان داشت، به این نتیجه رسیده اند، ترامپ یک دوره بیشتر رئیس جمهور نخواهد بود. موضوع دیگری که نیکی هیلی به استعفا مجاب کرد، آن بود که آمریکا در سازمان ملل و سطح بین المللی به شدت منزوی شده است و این موضوع حتی باعث ناراحتی و بیماری نیکی هیلی شد. شکست جمهوری خواهان در انتخابات آینده می تواند یکی از عناصری باشد که در تصمیم هیلی موثر بوده است و از سوی دیگر، نیکی هیلی مایل است در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد حضور داشته باشد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی