بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل غرب آسیا بیان كرد: پایان جنگ یمن در دستور کار آمریکا قرار گرفته است

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: بعد از احتمال برکناری محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، این احتمال می رود که موضوع پایان جنگ یمن در دستور کار آمریکا قرار گیرد و این یعنی عمر سیاسی منصور هادی به پایان رسیده است.

1397/08/03
|
11:26
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع آخرین تحولات در یمن و با حضور دکتر حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا روانه آنتن شد.

حسن هانی زاده در آغاز با اشاره به سفر ناگهانی منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به آمریکا گفت: این سفر برآیند سلسله تحولاتی است که در عربستان رخ داد که ناشی از قتل جمال خاشقجی است. به نظر می رسد تحولاتی در عربستان رخ خواهد داد از جمله ممکن است در ساختار حاکمیت این کشور تغییرات اساسی صورت بگیرد و این تغییرات ممکن است تاثیرات خود را مستقیما بر روی رخدادهای منطقه ایجاد کند.

وی ادامه داد: بعد از احتمال برکناری محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و جایگزین شخصیت دیگری به جای وی، این احتمال می رود که موضوع پایان جنگ یمن در دستور کار آمریکا قرار گیرد. به نظر می رسد منصور هادی برای ادامه معالجه به آمریکا رفته است، اما در حقیقت رایزنی هایی میان آمریکایی ها، سعودی ها و شخص منصور هادی صورت گرفته است تا پس از تغییرات در عربستان، مسئله پایان جنگ یمن هم انجام شود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: به نظر می رسد عمر سیاسی منصور هادی پایان یافته است و اینکه گفته می شود برای معالجه به آمریکا رفته است، در حقیقت یک پروسه تبلیغاتی است که قرار است مطرح شود تا بگویند منصور هادی به دلیل بیماری استعفا داده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی