بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس كل سازمان خصوصی سازی خبرداد: سهام عدالت افزایش یافت +صوت

پوری حسینی از افزایش سهام عدالت خبرداد وگفت: سهام عدالت برای خانواده هایی که یک میلیون تومان دریافت می کردند به چهار میلیون تومان و برای افرادی که 532 هزار تومان دریافت می کردند به دومیلیون تومان افزایش یافته است.

1397/08/30
|
11:00
|

میرعلی‌اشرف عبداله پور حسینی در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو به سهام عدالت اشاره کرد و گفت: عموم مشمولین سهام عدالت که مشمول تخفیف نباشند و پول دستی نیز گرفته باشند، 532 هزار تومان سهام با قیمت های ده سال قبل، منظور شده است و الان صاحب سهم هستند. تعدادی از عزیزانی که در کمیته امداد و سازمان بهزیستی حضور دارند، مستمری بگیر و مددجوی آنها محسوب می شوند و به جای 532 هزار تومان، یک میلیون تومان سهم دارند.

وی افزود: عده قلیلی نیز هستند که به صورت دستی پول داده اند ومبلغ 532 هزار تومان سهام عدالت شان را به یک میلیون تومان تبدیل کردند و بنابراین در سبد سهام عدالت هم یک میلیون تومانی داریم و هم 532 هزار تومانی که تعداد افراد دسته نخست، خیلی زیاد نیست.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه درباره تغییر قیمت سهام ها گفت: کسانی که سهام شان یک میلیون تومان ارزش داشت، امروز با توجه به وضعیت قیمت ها و اقتصاد، سهام شان به حدود چهار میلیون و 200 هزار تومان می ارزد که البته این قیمت بستگی به شاخص بورس دارد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با ذکر مثالی ادامه داد: اگر یک خانواده که دارای 5 عضو هستند، هر کدام سهام دار یک میلیون تومان باشند امروز سهام شان 21 میلیون تومان می ارزد و این ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره است که بعضی روزها با توجه به وضعیت بازار بورس، افزایش نیز پیدا می کند. این خانوار اگر سهام 532 هزار تومانی داشتند، الان سهام کل خانواده بین 11 تا 12میلیون تومان ارزش دارد.

در ادامه شهباز حسن پور درباره سهام عدالت بیان کرد: افرادی که مشمول سهام عدالت می شوند بر نیمی از آن اختیار دارند. امروز با توجه به کاهش ارزش پول ملی، معتقد هستم، شرکت هایی که سهام عدالت در آن ها برقرار است و مردم بر اساس سود آن شرکت ها، سهام دریافت می کنند، باید وضعیت خودشان را شفاف بیان کنند که آیا در چارچوب قوانین و مقررات عمل شده است یا خیر.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: اگر عملکرد ما در حوزه سهام عدالت مناسب باشد و مورد پسند مردم قرار بگیرد، مردم اعتماد می کنند و بقیه پس اندازهایشان را در اختیار ما می گذارند و وضعیت نقدینگی را می توان کنترل کرد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی