صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

تحلیلگر ارشد مسائل منطقه با بیان اینکه مجموعه جبهه مقاومت واحد است، گفت: اعلام موضع نیروهای حشدالشعبی عراق برای جنگ تروریست ها در داخل خاک سوریه، در راستای ادامه ماموریت های قبلی بوده است.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع آمادگی نیروهای حشد الشعبی عراق برای نابودی تروریست ها در خاک عراق و با حضور سید رضا صدرالحسینی تحلیلگر ارشد مسائل منطقه روانه آنتن شد.

سید رضا صدرالحسینی در آغاز با بیان اینکه مجموعه جبهه مقاومت واحد است، گفت: اعلام موضع نیروهای حشدالشعبی عراق برای جنگ تروریست ها در داخل خاک سوریه، یک اعلام موضع عادی و در راستای ادامه ماموریت هایی بوده است که حشدالشعبی در منطقه حائل بین عراق و سوریه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم، بخشی از حشدالشعبی به دعوت دولت مشروع سوریه، مدتی در این کشور به کمک ارتش سوریه، عملیات هایی را انجام می داد و به نظر می رسد با توجه به اینکه پرونده تروریست ها بخصوص داعش در سوریه در حال اتمام است، برای پاکسازی های نهایی حشد الشعبی اعلام آمادگی کرده است.

این تحلیلگر ارشد مسائل منطقه در گفتگو با رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه مجموعه حشد الشعبی نسبت به استقلال کشور عراق و کشورهای همسو بسیار حساس است، اظهار داشت: این مجموعه مردمی حتی در خصوص دخالت هایی که آمریکایی ها با افزایش پایگاه ها و تجهیز آن ها بر اساس نگاه استقلال طلبانه به سرزمین عراق، واکنش نشان داده بود و اعلام آمادگی کرده بود با عنایت به نظر فرمانده کل قوا در عراق که نخست وزیر است، ماموریت هایی در این راستا نیز انجام دهد.

وی در ادامه از بازگشت کشورها به سوریه و ایجاد روابط دیپلماتیک گفت و عنوان داشت: با بازگشت کشورها به سوریه برای بار چندم نشان داده شد، این کشور یک سر و گردن از بسیاری از کشورهای عربی وابسته به نظام سلطه بالاتر است و حضور نیروهای حشد الشعبی در سوریه نیز در این راستا بسیار موثر خواهد بود و می تواند موازنه منطقه ای را به نفع نظریه مقاومت افزایش دهد.

سید رضا صدرالحسینی از پروپاگاندا و تبلیغات رسانه ای آمریکایی ها علیه موضع حشد الشعبی گفت و بیان داشت: با نگاه واقع بینانه متوجه می شویم در طول هشت سال گذشته، کشورهایی که نسبت به دیدگاه مقاومت نظر منفی داشتند و حتی به صورت مستقیم از تروریست هایی همچون داعش در دو سرزمین عراق و سوریه حمایت مستقیم انجام می دادند، هیچ گاه از اقدامات نیروهای مقاومت از جمله حشد العشبی خوشحال نخواهند شد و در رسانه ها به این مسئله واکنش منفی نشان خواهند داد.

مرتبط با این خبر

  • دولت های عراق و سوریه در دوران پساداعش در برخورد با منتقدین ،انعطاف بیشتری به خرج دهند

  • مذاکرات آستانه می‎تواند سازنده و سرنوشت ساز باشد

  • معارضین بومی مسلح نقش عمده‌ای در هدایت جریان داعش در سوریه دارند