صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل بین الملل گفت: در جشن ملی 22بهمن، همه جریان های سیاسی و مردم از افکار و اعتقادات مختلف حضور پیدا می کنند و این گرا را به خارجی ها داده که حتی باوجود اختلاف سلیقه ها، امکان تفرقه افکنی وجود ندارد و مردم پای نظام ایستادند.

برنامه «بدون خط خوردگی» با موضوع بررسی حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن و تاثیراتش در فضای بین الملل و با حضور محمد قادری کارشناس مسائل بین الملل و سردبیر روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز به روی آنتن رفت.

محمد قادری به واکنش رسانه های خارجی در منطقه و فرامنطقه نسبت به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اشاره کرد و گفت: شاهد بودیم برخی از رسانه های کاملا معاند مانند رسانه های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که مقابله و مواجهه با چنین ملتی اساسا یک راهبرد غلط است و با چنین ملتی نمی توان از در جنگ و ستیز بر آمد.

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی که در روز 22 بهمن در سرتاسر کشور بود، این خودش به عنوان فاکتوری تلقی می شد که می توانست حضور مردم را کمرنگ کند ولی با این وجود عکس هایی که مخابره شد هم در رسانه های داخلی و هم در رسانه های خارجی، نشان دهنده حجم گسترده تر حضور مردم حتی نسبت به پارسال و دو سال پیش بود.

کارشناس مسائل بین الملل به بازتاب حضور مردم در جشن چهل سالگی انقلاب در دیگر کشورها اشاره و عنوان کرد: وزیر خارجه آلمان در یک اعلامیه صراحتا اعلام کرد که قطعا در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد. پمپئو در جلسه ای که با وزیر خارجه مجارستان در بوداپست حضور پیدا کرده بود با یک برخورد کاملا غیر منتظره از طرف وزیر خارجه مجارستان مواجه شد و یک نه بزرگ از این کشور شنید.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین پیام مردم، پیام هم بستگی و ایستادگی پای نظام بوده است، خاطر نشان شد: نکته مهم تر این است که در جشن ملی 22 بهمن، همه جریان های سیاسی و همه مردم از افکار و اعتقادات مختلف حضور پیدا می کنند و این گرا را به خارجی ها داده که حتی با وجود اختلاف سلیقه ها، امکان تفرقه افکنی وجود ندارد و مردم پای نظام ایستادند حتی با وجود بروز مشکلات اقتصادی یا مشکلاتی که فشارهایی بر مردم وارد می کند.

قادری در گفتگو با رادیو گفت و گو با ذکر این نکته که بسیاری از رسانه ها اشاره کردند که حرف مردم در این راهپیمایی، مشخصا به سردمداران آمریکا بود، بیان داشت: این راهپیمایی مردم دنیا را کاملا متوجه کرد که اساسا ماهیت انقلاب اسلامی، ماهیت ملی و مردمی است و به هیچ عنوان آن ها امکان این را ندارند که بخواهند با این نظام سیاسی و ساختار سیاسی از در ستیزه و منازعه در بیایند و راهبردشان غلط است.

وی در خصوص برنامه های راهبردی آمریکا ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: به نظر می رسد این حضور و همبستگی در نوع رفتار آنها تاثیر خواهد گذاشت. به ویژه اینکه در 48 ساعت گذشته زمزمه هایی شنیده می شود که ترامپ در یکی دو جلسه ای که به صورت محفلی برگزار شده، اعلام کرده که من خواهان مذاکره با ایران هستم، این یک پالسی است که نشان دهنده این است که پیام را گرفتند و ما هم نباید به این خوشبین باشیم چون آنها برنامه ریزی مفصلی را تدارک دیده اند.

سردبیر روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز با اشاره به اینکه بیشترین حجم جنگ روانی که ما در 40 سال گذشته می توانستیم شاهد باشیم را طی امسال و سال آینده از سوی آمریکایی ها مواجه خواهیم بود، متذکر شد: جنگ روانی که سعی می کند مردم را از داخل نسبت به ساختار جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بدبین بکند؛ بنابراین ممکن است در برخی از تاکتیک های آن ها تغییر روش هایی صورت بگیرد و در راهبرد اصلی آن ها مبنی بر مواجهه جدی با نظام جمهوری اسلامی تغییر حاصل نخواهد شد به ویژه اینکه تیمی که در راس کاخ سفید است، کاملا ضد ایرانی است.

مرتبط با این خبر