صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

دبیرکل کانون سراسری انبوه سازان گفت: تاکنون هیچ نقشه اجرایی درباره ساخت 400 هزار واحد مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی مشاهده نکرده ایم و اساسا ابزار اجرای این طرح هنوز مشخص نیست.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع تولید 400 هزار واحد مسکونی تا پایان سال 1399 و با حضور فرشید پورحاجت دبیر کل کانون سراسری انبوه سازان روانه آنتن شد.

فرشید پور حاجت در آغاز با تصریح بر اینکه دولت تدبیر و امید و شخص آقای آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در پنج سال گذشته تولید مسکن را از ساخت و ساز بدون ضابطه تبدیل به سیاست توانمند سازی و بازآفرینی شهری کردند، گفت: سیاست این دولت در حقیقت توجه ویژه به کالبد شهری بود که متاسفانه مورد توجه قرار نگرفته است. البته علی رغم تلاش هایی که وزارت راه و شهرسازی اعمال کرد، در چند سال گذشته شرایط مساعدی برای حضور بخش خصوصی در این فرآیند ایجاد نکرده است.

وی با اشاره به وعده وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ساخت 400 هزار واحد مسکونی بیان کرد: اساسا این تعدا واحد جوابگوی نیاز مسکن کشور نیست. اگر به دنبال تعادل بخشی در حوزه مسکن هستید دولت باید یکسری اولویت را مورد توجه قرار دهد و تا زمانی که معضل های حوزه مسکن حل نشود و این اولویت ها مورد توجه قرار نگیرند، ساخت 400 هزار واحد مسکن در نهایت منجر به یک خروجی مثبت برای مسکن نخواهد شد.

دبیر کل کانون سراسری انبوه سازاندر گفتگو با رادیو گفت و گو درباره ساخت 400 هزار واحد مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون هیچ نقشه اجرایی برای این موضوع تا این لحظه مشاهده نکرده ایم و اساسا ابزار اجرای این طرح هنوز مشخص نیست.

وی بیان کرد: مشکلی که حوزه مسکن و اقتصاد کلان کشور به آن دچار است، تصدی گری دولتی ها به معنی واقعی است. دولت ها در چند سال گذشته به این فکر هستند که تصدی گری خودشان را در تمام حوزه های اقتصادی دنبال کنند.

پور حاجت تصریح کرد: آقای اسلامی وزیر مسکن اعلام کرده است 400 هزار واحد مسکونی تا سال 1399 قرار است ساخته شود، اما هنوز هیچ نقشه اجرایی ارائه نداده است و این در حالی است که وزارت راه باید زمینه ساز حوزه مالی و سرمایه ای بخش مسکن باشد زیرا مشخص نیست تمهیدات مالی که بخش خصوصی در این پروژه قرار است اجرا کند، از کجا تامین می شود.

مرتبط با این خبر

  • تامین مالی فعال شود تا تولید رونق گیرد

  • نخست وزیر عراق با چه هدفی به تهران سفر می کند؟!

  • لزوم بهره برداری از سند مهندسی فرهنگی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

  • اقدام تلافی جویانه حق مشروع ایران است

  • توقیف نفتکش و تهدیدی که به خواهش تبدیل شد!

  • نبود نظارت واحد موجب ایجاد رانت در تامین کالاهای اساسی است

  • قانون هدفمندی یارانه ها نیاز به تغییر ندارد/ دولت قانونی عمل کند!

  • مسائل فرهنگی با امر و نهی یا با قانون درست نخواهد شد

  • دولت نیجریه مسئول آسیب جسمانی شیخ زکزاکی است

  • اروپا تعهدات را عملی نکند قاطعانه وارد فاز سوم خواهیم شد