بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: سکان دستگاه دیپلماسی کشور در شرایط حساس کنونی نباید خالی بماند

نقوی حسینی گفت: در شرایط حساس کنونی، سکان دستگاه دیپلماسی کشور نباید خالی بماند و اصلا شرایط استعفا وجود ندارد.

1397/12/08
|
11:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو استعفای ظریف وزیر امور خارجه و با حضور شهروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

شهروز برزگر در آغاز با اشاره به حجم بالای فعالیت دیپلماتیک وزارت خارجه، گفت: فشارهای زیادی از منطقه و جهان و همچنین بعضا فشارهایی را از داخل کشور به دستگاه دیپلماسی کشور وارد می شود که این فشارها بعضی وقت ها غیر قابل تحمل می شود.

وی بیان کرد: شاید اختلاف سلیقه و نظر بین پدر و پسر و همچنین دوست اتفاق بیافتد و در حقیقت بین مسئولین فاصله ای وجود دارد که اگر این فاصله را طناب فرض کنیم، این طناب ها پاره می شود و هنر آن است که این طناب ها گره زده شود تا فاصله ها کمتر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو با اشاره به پیام اینستاگرامی ظریف اظهار کرد: مجلس نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و دکتر روحانی رئیس جمهور نیز اعلام نظر کرد و شائبه ها در مورد قبول استعفا از سوی رئیس جمهور نیز قویا تکذیب شد و امیدوار هستیم دکتر ظریف و تیم شان با قدرت مظاعف کما فی سابق دستگاه دیپلماسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را سکان داری کند.

وی همچنین تصریح کرد: نظام آنقدر انعطاف دارد و آنقدر قوی است که دچار مشکل نشود و بدون تردید «ظریف های» زیادی در کشور داریم تا منافع ملی و سیاست های اتخاذ شده جمهوری اسلامی ایران را اعمال خواهند کرد. امیدوار هستیم در شرایط سخت امروز با توجه به تحریم ها، این اختلافات زودگذر به پایان برسد.

در ادامه نقوی حسینی با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه دلایل مشخصی برای استعفا ذکر نکرده است، گفت: در حال حاضر شرایط حساسی داریم و دشمن همه توان خودش را برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران و اعمال تحریم های بیشتر و همچنین خدشه دار کردن روابط و مناسبت های ما با کشورهای مختلف به کار گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها دائما به کشورهای مختلف سفر می کنند تا آن ها را علیه ایران همراه خودشان کنند، تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی، سکان دستگاه دیپلماسی کشور نباید خالی بماند و بنابراین اصلا شرایط استعفا وجود ندارد.

وی همچنین اشاره کرد: تا این لحظه نشست و ارتباطی با دکتر ظریف وزیر امور خارجه نداشته ایم و بنابراین از دلایل اصلی آن آگاه نیستیم هر چند گمانه زنی هایی وجود دارد و اگر در داخل دولت اختلاف نظری وجود دارد باید حل شود و ما نیز معتقد هستیم آقای ظریف باید بماند و به کار خودش ادامه دهد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی