بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نائب رئیس كمیسیون اصل 90 مجلس: عدم تعیین سخنگو موجب افزایش هزینه های دولت می شود

تجری گفت: عدم تعیین سخنگو موجب افزایش هزینه های دولت می شود و از طرفی مردم را تا حدودی در مضیغه و تنگنا قرار می دهد که زیبنده نیست.

1397/12/21
|
10:05
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع چرا دولت از تعیین سخنگو امتناع می کند و با حضور فرهاد تجری نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

فرهاد تجری در آغار با بیان اینکه انتخاب سخنگو برای دستگاه های مختلف از جهت ساختاری، الزامی قانونی، ندارد، تصریح کرد: معمولا به عنوان یک رویه و عرف اداری، جا افتاده که معمولا برای تبیین سیاست ها، برنامه ها، راهبردها، جوابگویی سوالات و ارائه خط مشی و برنامه های دولت و قوای مختلف کشور، سخنگو تعیین می شود.

وی افزود: تا به امروز نیز به همین شکل بوده و در دولت دهم و یازدهم نیز همین روال ادامه داشت اما اخیرا با استعفا و کناره گیری آقای نوبخت به عنوان سخنگوی دولت، دیگر سخنگویی برای دولت معین نشده است.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه هر کدام از وزارتخانه ها سخنگو دارند در عین حال بیان کرد: انتظار می رفت کلیت دولت به عنوان اینکه امروز در حوزه اجرا، میدان دار و تصمیمات کلی هیئت وزیران و دولت بر سرنوشت مردم اثر گذار است و مردم نیز باید از برنامه ها و سیاست های دولت مطلع باشند و راجع به موضوعات بدانند، سخنگویی داشته باشد که هم سیاست های خودش را تبیین کند و هم پاسخگوی اصحاب رسانه و مطالبات مردم باشد تا سریع تر و صریح تر و با مسئولیت پذیری ساختاری و سازمانی یک فردی از ناحیه دولت بیاید و بتواند سیاست های دولت را تبیین کند و مطالبات و سوالات اصحاب رسانه و مردم را پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت: متاسفانه این اتفاق نیافتاده و انتظار می رود دولتی که همیشه اطلاع و دانستن را حق مردم به عنوان یک شعار دانسته و داشته بتواند حداقل این انتظار را بر آورده کند و با تعیین سخنگو، نیازمندی امروز جامعه به این جایگاه و اطلاع رسانی خودش را تکمیل کند.

تجری به تبعات تعیین نشدن سخنگوی جدید برای جامعه اشاره کرد و گفت: از تبعات این مسئله سردرگمی هم مردم و هم به نتیجه نرسیدن خیلی از سیاست ها و راهبردهایی است که در این شرایط حساس دولت با آن ها مواجه شده و باید تبیین کند.

وی تاکید کرد: دستگاه ها و آحاد مردم در برهه های مختلف نشان دادند که با دولتمردان و مسئولین خود همگام و همسو هستند، سیاست های که دولت درپیش می گیرد و برنامه هایی که دولت دارد اگر اطلاع رسانی شود، مردم منطبق با آن خودشان را تنظیم می کنند و یا گاها می بینیم در صورت وجود مشکل یا ضعف، اگر به اطلاع مردم برسد مردم با دولت همکاری می کنند.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: عدم تعیین سخنگو موجب افزایش هزینه های دولت می شود و از طرفی مردم را تا حدودی در مضیغه و تنگنا قرار می دهد که زیبنده نیست و انتظار است در چنین شرایط خاص اقتصادی، هم به صلاح خود دولت است و هم لازم است دولت با امر اطلاع رسانی، همراهی مردم را با خودش داشته باشد و با تعیین سخنگو به این مهم توجه داشته باشند و این نقیصه را رفع کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی