بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل سیاسی: سردار سلیمانی در دنیا اسوه و نماد ایستادگی است +صوت

مقدم فر گفت: سردار سلیمانی شخصیت برجسته ای است که به عنوان یک اسوه، الگو و نماد مقاومت و ایستادگی در دنیا شناخته می شود و اساسا جزو یکی از افتخارات ملی کشور است.

1397/12/21
|
11:35
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی از سوی رهبر معظم انقلاب و با حضور حمید رضا مقدم فر استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی به روی آنتن رفت.

حمید رضا مقدم فر در آغاز با بیان اینکه نشان ذوالفقار عالی ترین نشان در نیروهای مسلح است، گفت: این نشان طبق آئین نامه ای به فرماندهان عالی رتبه نظامی اهدا می شود که البته سردار قاسم سلیمانی اولین نفری است که موفق به دریافت این نشان از دست فرماندهی معظم کل قوا می شود.

وی به سردار سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: سردار سلیمانی شخصیت برجسته ای است که به عنوان یک اسوه، الگو و نماد مقاومت و ایستادگی در دنیا شناخته می شود و اساسا جزو یکی از افتخارات ملی کشور است. سردار سلیمانی حدود 13 سال است که فرمانده سپاه قدس است و در طی سال های اخیر در مبارزه با جریان های تکفیری و داعش که قصد نا امنی منطقه را داشتند، خوش درخشیدند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: سردار قاسلم سلیمانی به عنوان یک چهره امنیت افزا که باعث حاکمیت امنیت در کشورهای منطقه شد، شناخته می شود. نظام سلطه و استکبار از اقدامات ایشان مستاصل و نا امید و در نهایت شکست شدند.

وی با تصریح بر اینکه محبوبیت سردار سلیمانی نه در ایران که در تمام کشورهای منطقه بسیار زیاد است، عنوان کرد: شخصیت و چهره سردار سلیمانی به عنوان نماد افتخار، جهاد و مقاومت در ایران اسلامی شناخته می شود و امروز تبدیل به یک اسوه و الگو برای همه جوانان شده است.

این استاد دانشگاه اعطای نشان ذوالفقار را نوعی قدرشناسی دانست و عنوان کرد: این نشان، ما به ازای مجاهدت سردار سلیمانی نخواهد بود و حتما تلاش های ایشان با این نشان ها و مدال ها جبران نخواهد شد. این نشان که عالی ترین سطح را در بین نیروهای مسلح دارد، یک پیام در منطقه دارد. فرمانده کل سپاه در پیام تبریک خود گفتند نشان ذوالفقار، نشان می دهد ایشان سرنوشت امنیتی منطقه را تغییر داد و معادلات دشمن را برهم زد و اهدای این نشان، پیام می دهد فرماندهانی در چنین سطحی داریم که می توانند در برابر استکبار بایستند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی