بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل منطقه: حضور نماینده سازمان ملل در یمن؛ نتیجه اثربخشی تهدیدات انصارالله است +صوت

میرابیان گفت: نماینده سازمان ملل، بدون اطلاع قبلی وارد یمن شده تا مذاکرات را از سر بگیرد و این نشان دهنده این است که طرف های مقابل تهدیدات انصارالله را جدی گرفته اند.

1398/01/19
|
10:30
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع پاسخ قاطع به نیروهای مشترک یمنی به سه حمله بزرگ ارتش سعودی و با حضور رضا میرابیان کارشناس مسائل منطقه به روی آنتن رفت.

میرابیان به آخرین وضعیت میدانی در یمن پرداخت و گفت: پس از اینکه مذاکرات با شکست رو به رو شد، به جز بمباران هایی که از طرف عربستان و امارات در مناطق مختلف یمن انجام شده، در میدان زمین، تحرکاتی زیادی وجود نداشته است.

وی افزود: در نوار مرزی جنوب عربستان که شمال یمن است، نیروهای انصارالله در اواخر سال گذشته، تلفات سنگینی را بر نیروهای مزدور عربستان، وارد کردند.

کارشناس مسائل منطقه در گفتگو با رادیو گفت و گو، اظهارات عبدالملک بدرالدین رهبر انصارالله در چهارمین سالگرد تجاوز عربستان به یمن را کلیدی دانست و گفت: رهبر انصارالله بیان کرد «اگر عربستان و امارات دست از تجاوز خود بر ندارند، هیچ یک از نقاط عربستان از جمله ریاض و ابوظبی، ایمن از عملیات نظامی عربستان نخواهد بود. در عین حال توانمندی انصارالله در زمینه پهپادی و دریایی به قدری قوی است که بتواند جلوی تجاوز عربستان و امارات را بگیرد».

وی با اشاره به حضور نماینده سازمان ملل آن را نشان از جدی گرفته شدن تهدیدات رهبر انصارالله برشمرد و تصریح کرد: شاهدیم مارتین گریفیث نماینده سازمان ملل، با عجله و بدون اطلاع قبلی وارد یمن شده تا بتواند مذاکرات را از سر بگیرد و این نشان دهنده این است که طرف های مقابل تهدیدات انصارالله را جدی گرفته اند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی