صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

سردار علیرضا افشار گفت: سپاه و ارتش، مکمل هم هستند و با تقسیم وظایف توانسته اند ماموریت های اصلی و ذاتی خودشان را در دفاع از کشور و بازدارندگی دشمن و خدمات به بخش های مختلف عمومی انجام دهند و موفق باشند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع دیدار فرماندهان و اعضای ارتش با مقام معظم رهبری و با حضور سردار علیرضا افشار رئیس هیئت اندیشه ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به روی آنتن رفت.

سردار علیرضا افشار با تاکید بر اهمیت و استراتژیکی بودن وحدت ارتش و سپاه گفت: ارتش و سپاه دو نهاد با دو سبک مدیریتی و دو خاستگاه و دو شکل کاری هستند ولی در یک میدان برای دفاع از کشور در کنار هم حضور دارند.

وی تاکید کرد: این مسئله مهم است از این جهت که ما توانسته ایم سپاه و ارتش را با تعیین خطوط واصل، همانگ با هم، منسج و تحت فرماندهی مقام معظم رهبری که واقعا نمونه است و فکر می کنم اگر این مدل اداره نیروهای مسلح را در سایر بخش ها تامین دهیم، همه مشکلات کشور حل می شود.

رئیس هیئت اندیشه ورزی سپاه در گفتگو با رادیو گفت و گو عنوان کرد: در بخش خودکفایی در بخش دفاع و امنیت، بسیاری از تجهیزات پیشرفته را خود نیروهای مسلح و وزارت دفاع تولید می کند و ما نیازی به خارج نداریم و پیشرفت های خوبی را هم داشته ایم که موجب بازدارندگی و تامین امنیت کشور شده است.

وی با اشاره به نحوه مشارکت مردم در قالب بسیج و سپاه، در کنار ارتش که یک نیروی کلاسیک هستند، متذکر شد: اگر این روند در بخش اقتصاد، الگو سازی شود که ما در مردم نقش دهیم و حضورشان پررنگ تر شود و برای مشارکت شان، زمینه ها و بستر ها فراهم شود. این ها، مدل هایی است که در مجموعه نیروهای مسلح و وحدتی که دارند و مدیریت عالی که بر آن حاکم می شود از سوی مقام معظم رهبری، واقعا برای بقیه بخش ها الگو است.

سردار افشار در ادامه تاکید کرد: این یکپارچگی و وحدت بین سپاه و ارتش، با حضور مشترک در یک سنگرهایی و در کنار هم جنگیدن و با هم شهید دادن، ایجاد شده و واقعا یکپارچگی و وحدت عمیقی بین آن ها ایجاد شده و وجود دارد.

وی اقدام آمریکا را در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی حرکتی احمقانه ای برشمرد و گفت: دیدیم که عزیزان ارتش در همدلی و نزدیک شدن دیدگاه ها و بخصوص حضور در سپاه و حمایت از سپاه، سنگ تمام گذاشتند و با لباس سپاه به دیدن فرماندهان سپاه رفتند و این نشان دهنده عمق صمیمت و وحدت بین آنها است. این در ظاهر است و در عمل هم دیدیم که این یکپارچگی و وحدت بسیار کارساز بوده است.

رئیس هیئت اندیشه ورزی سپاه عملکرد سپاه و ارتش را هم افزا و غیر تکراری دانست و یادآور شد: کسانی بودند که در پایان جنگ به ادغام سپاه و ارتش اصرار داشتند ولی مقام معظم رهبری در آن زمان نظر مخالفی دادند و حضرت امام به نظر مقام معظم رهبری عنایت داشتند و مسئله را به ایشان ارجاع دادند و ایشان هم مخالفت کردند و سپاه و ارتش حفظ شدند.

وی اضافه کرد: سپاه و ارتش مکمل هم هستند و با تقسیم کار و وظایف توانسته اند ماموریت های اصلی و ذاتی خودشان را در دفاع از کشور و بازدارندگی دشمن و خدمات به بخش های مختلف عمومی، حوادث غیرمترقبه که در قانون اساسی اشاره شده، انجام دهند و موفق باشند.

مرتبط با این خبر

  • تحریم دریایی را دور می زنیم...

  • افزایش قیمت بنزین؛ تحمیل فشار بیشتر به مردم

  • قانون رسیدگی به دارایی مقامات، ضامن پیشگیری از فضاسازی علیه مسئولین است

  • اگر مسکن مهر نبود قیمت خانه 20 برابر می شد

  • جنگ افروزی علیه ایران هزینه زیادی برای ترامپ خواهد داشت

  • با اظهارات جهانگیری درباره سهمیه بندی کوپنی موافقم

  • 100هزار فرصت شغلی با راه اندازی توریسم حلال در شرق آسیا

  • اولویت با برگزاری الکترونیکی انتخابات است

  • امریکا می داند تحریم نفتی ایران شدنی نیست

  • ضرورت پالایش قوانین غیر ضروری