بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نسبت به اصل ماجرای استعفای وزیر آموزش و پرورش تردید دارم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: زمانیکه آقای بطحایی در کمیسیون حاضر می شدند مصر بودند تا پاسخگویی نسبت به مشکلات داشته باشند اما مشهود است دولتمردان به ویژه سازمان برنامه و بودجه در این زمینه همراهی نکردند.

1398/03/19
|
11:02
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع ماهیت استعفای وزیر آموزش و پرورش با توجه به جایگاه راهبردی این وزارتخانه و ضرورت دوام ثبات مدیریت در آن و با حضور دکتر محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روی آنتن رفت.

محمدمهدی زاهدی با ابراز تعجب از دلیل استعفای وزیر آموزش و پرورش توسط دولتمردان گفت: استعفا به دلیل حضور وزیر آموزش و پرورش در دور بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی تعجب برانگیز است. تا به حال سابقه نداشته کسی که وزیر باشد وزارت را رها کند و در واقع نقد را رها کند و به نسیه بچسبد که معلوم نیست واقعیت باشد یا نباشد.

وی با اظهار بر اینکه نسبت به اصل ماجرای استعفای وزیر آموزش و پرورش تردید دارم، تصریح کرد: ممکن است از نظر ظاهر درخواست به واسطه انتخابات کرده باشند اما معتقدم مسائل دیگری مطرح بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: آموزش و پرورش با چالش های جدی مواجه است که یکی مطالبات فرهنگیان است. بخشی از این مطالبات از سال های قبل باقی مانده به عنوان مثال مباحث مربوط به پاداش پایان خدمت فرهنگیان، افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، گرفتن ردیف های استخدامی، ارتقای مدرک دانشگاهی که فرهنگیان گرفته اند، موضوع حق التدریس ها، سرباز معلم ها، افزایش حقوق و هم ترازی و بیمه تکمیلی و در نهایت موضوع نظام رتبه بندی فرهنگیان. اینها مجموعه ای از مطالبات جدی و اساسی است.

وی متذکر شد: شاهد بودم زمانیکه آقای بطحایی در کمیسیون حاضر می شدند و یا خود بنده به صورت فردی پیگیری می کردم، ایشان مصر بودند تا پاسخگویی داشته باشند و این مطالبات را حل کنند اما آنچه مشهود است ایشان نتوانستند به عبارت دیگر دولتمردان به ویژه سازمان برنامه و بودجه در این زمینه همراهی نکردند تا ایشان بتواند در این زمینه کار را انجام بدهد.

زاهدی افزود: دلایل دیگری هم برای استعفای وزیر آموزش و پرورش وجود دارد که سیاسی هستند و توصیه جدی و صادقانه و برادرانه به رئیس جمهور می کنم که دستگاه های فرهنگی را نباید دچار سیاست گذاری کنیم چون به کشور و انقلاب ظلم است که مراکز فرهنگی را سیاسی کاری کنیم و نتیجه اش این می شود که مدیران می آیند و می روند بدون اینکه اهداف دراز مدتی که در نظام برای این حوزه ها ترسیم شده، پیاده شوند.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون اساسی ما مقصر اصلی در عدم همراهی سازمان برنامه و بودجه با دولتمردان را رئیس جمهور می دانیم، گفت: رئیس جمهور طبق سوگندی که در ابتدای انتخابشان توسط مردم یاد می کند که قانون اساسی و عدالت را رعایت کند و بتواند هماهنگی لازم بین هیئت وزیران داشته باشد، وظیفه دارد که به سازمان برنامه و بودجه هشدارهای لازم را بدهد که آنها با مجموعه دولت همراهی داشته باشند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی