بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

شهباز حسنپور: کالابرگ الکترونیکی به معنای بازگشت کوپن نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس در بودجه پیش بینی کرد دولت می تواند برای بهبود معیشت مردم و تنظیم بازار از کالابرگ الکترونیکی استفاده کند و این به معنای بازگشت به دهه 60 و استفاده از کالای کوپنی نیست.

1398/05/26
|
09:45

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص اهمیت و جایگاه فعال سازی کارت های هوشمند با دکتر شهباز حسن پور بیگلری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

شهباز حسن پور در آغاز با بیان اینکه یکی از دغدغه های مجلس شورای اسلامی در بودجه، وضعیت معیشت مردم بود، گفت: مجلس در بودجه پیش بینی کرد دولت می تواند برای بهبود معیشت مردم و تنظیم بازار از کالابرگ الکترونیکی استفاده کند و این به معنای بازگشت به دهه 60 و استفاده از کالای کوپنی نیست. کسانی که احساس می کنند که با کالابرگ، کالا را راحت تر و ارزان در اختیار دارند و نیازمند هستند، می توانند از این کالابرگ ها استفاده کنند و دلیلی ندارد همه مردم کالابرگ دریافت کنند.

وی با اشاره به ارز 4200 تومانی، عنوان کرد: با وجود ارز ارزان قیمت، اما همچنان کالا گران در اختیار مردم قرار می گرفت و این به دلیل سودجویی برخی افراد است که با وجود دریافت ارز ارزان قیمت، اما کالاهایشان را با ارز آزاد در بازار به فروش می رسانند. البته خوشبختانه اقداماتی از سوی بانک مرکزی انجام شد و لیست افرادی که این اقدمات سودجویانه را انجام دادند، در اختیار دولت قرار گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه بیان کرد: مجلس شورای اسلامی مجوز به دولت برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با ارز 4200 تومانی را داده است و در کنار آن اجازه توزیع کالابرگ توسط دولت نیز داده شده است. در سال 92 مجلس در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوبه ای داشت که بر اساس آن دولت موظف است، سامانه ای راه اندازی کند که کالا از لحظه ای که خریداری و وارد کشور می شود و به دست مصرف کننده می رسد، به صورت شفاف قابل رصد است. اگر این سامانه زودتر راه اندازی شده بود، شاهد این نابسامانی در وضعیت بازار نبودیم.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس با بیان اینکه نارضایتی مردم نه از کمبودها که از بی عدالتی و بی نظمی در وضعیت بازار است، عنوان کرد: امروز شاهد هستیم در یک خیابان، یک کالا با چند قیمت متفاوت است توزیع می شود و این نشان می دهد در بازار کنترلی وجود ندارد هر چند اصناف همیشه در این حوزه فعال بوده اند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی