بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

راه سرویس های جاسوسی چگونه سد می شود؛ خارج نشینان به کشور بازگردند و اعتماد مردم به نظام را تقویت کنند!

نقوی حسینی خاطر نشان کرد: برای اینکه مصونیت وجود بیاید و اعتماد ملی و مردم نسبت به مدیران وجود داشته باشد و راه بر سرویس های جاسوسی بسته شود، طرح الزام بازگشت خانواده مسئولان نظام به کشور را ارائه کردیم.

1398/06/04
|
16:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع طرح الزام بازگشت خانواده مسئولان نظام به کشور و با حضور سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی به روی آنتن رفت.

نقوی حسینی با اشاره به طرح الزام بازگشت خانواده مسئولان نظام به کشور گفت: بنده این طرح را طراحی کرده ام و صرفا مربوط به تحصیل فرزندان مسئولان در خارج از کشور نیست و اعضای درجه یک خانواده مسئولین از جمله همسر و فرزندان را شامل می شود.

وی در خصوص چرایی تهیه این طرح عنوان کرد: این طرح به این جهت تهیه شده است که حوزه نفوذ یکی از حوزه های مهمی است که معاندین و دشمنان ما روی آن خیلی سرمایه گذاری کرده اند و هر از چندگاه می بینید که یک مجموعه یا افرادی اقدام به عملیات ها و فعالیت های خاصی می کنند تا بتوانند آن پروژه نفوذ را به ثمر برسانند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: تنها شکل نفوذ جاسوسی نیست بلکه نفوذ گسترده تر از بحث جاسوسی است. بنابراین پروژه نفوذ جدی است و مقام معظم رهبری سال هاست که بر این نکته تاکید می کنند و توجه مردم را به آن جلب می کنند.

وی ادامه داد: در اغلب موارد مجریان پروژه نفوذ و عوامل جاسوسی، کسانی هستند که یک پا در خارج از کشور داشتند یا دو تابعیتی هستند یا گرین کارت دارند یا خارج از کشور درس خوانده اند یا با خارج از کشور ارتباط دارند و یا سفرهایی را به خارج از کشور می روند و از سوی دیگر مسئولین نظام و مدیران کشور هم در سطوح تصمیم گیری و سطوح حساسی قرار دارند. فرزندان و اعضای خانواده این مدیران و مسئولین یا مدیران ارشد و یا میانی هم در حوزه مدیران سیاسی هم در حوزه مدیران حرفه ای، همیشه در معرض سرویس های جاسوسی و شبکه های فعالیت نفوذ هستند.

نقوی حسینی اظهار داشت: برای مردم شنیدن این موضوع که خانواده مدیران ارشد و میانی در خارج از کشور هستند، سنگین است. مردم احساس می کنند چنین مدیری پایبند نیست و ممکن است تا سختی به وجود بیاید او هم به خانواده اش می پیوندد در حالیکه مدیران نظام باید محکمترین و مقاوم ترین و وفادار ترین نیروها در کشور باشند.

وی خاطرنشان شد: به همین جهت این طرح را تهیه کردیم و برای اینکه مصونیت به وجود بیاید و اعتماد ملی و مردم نسبت به مدیران وجود داشته باشد، و راه هم بر سرویس های جاسوسی بسته شود، می خواهیم در این طرح مدیران نظام را ملزم کنیم تا ظرف سه ماه یا کل خانواده شان به کشور برگردند از جمله همسر، دختر و داماد و یا پسر و عروس خانواده و یا خودشان از سمتشان استعفا دهند. البته ما لزامی به بازگشت خانواده ها نداریم چون ما نمی توانیم جلوی آزادی مدنی و شهروندی افراد را بگیریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه راستی آزمایی این مسئله به راحتی قابل انجام است، گفت: اکنون که در کشور دولت الکترونیک حکمفرماست، خروج و ورود افراد شفاف است و قابل پنهان نیست و می توان این مسایل را رصد کرد.

وی در خصوص ارجاع این طرح به هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: این طرح با دو فوریت تهیه شده و اکنون به هیئت رئیسه مجلس ارجاع شده است. منتها در دستور کار هیئت رئیسه طرح های دو فوریتی زیاد است و منتظر هستیم تا نوبت این طرح فرا برسد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی