بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

متخصص پدافند هوایی: پهپاد «کیان» فضا را برای دشمن ناامن می کند

امیر قاسم فراوان بیان کرد: پهپاد «کیان» برنامه هایی که به آن داده شود جزو مدرن ترین تجهیزات موجود در دنیا تلقی می شود و می تواند هم نقطه زن و هم خودش به عنوان یک جنگ افزار مورد استفاده قرار بگیرد.

1398/06/11
|
10:15

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع بررسی توان راهبردی پدافند خاتم الانبیاء و با امیر قاسم فراوان فرمانده و متخصص پدافند هوایی به صورت تلفنی به روی آنتن رفت.

امیر قاسم فراوان با اشاره به رونمایی پهپاد رزمی پدافندی و نقطه زنی «کیان» گفت: امروز شاهد رونمایی از جنگ افزار ارزشمند «کیان» بودیم که سال های قبل ضرورت آن تشخیص داده شده بود.

وی یادآور شد: تقویت ضرورت پدافند هوایی به لحاظ تجربیاتی که از دانشگاه بزرگ جنگ تحمیلی برای همه شرکت کنندگان در این عرصه به دست آمده بود، مورد نظر مسئولین به ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفت.

متخصص پدافند هوایی با اظهار به اینکه چالش های موجود موجب استقرار پدافند هوایی شد، تصریح کرد: شاهدیم که در جنگ های دهه های اخیر چه میزان از هوانوردی و تحمیل اراده های دشمنان بر اینکه اراده خودشان را بر طرف مقابل تحمیل کنند از نیروی هوایی و جنگ افزارهای هواپایه، موشک های بالستیک، موشک های کروز استفاده کردند و مشخص شد که تمام متجاوزین و کشورهای متخاصم در رویارویی هم به قدرت هوایی خیلی اهمیت می دهند.

وی با تاکید بر ضرورت پدافند هوایی گفت: در مقابل برای اینکه نفس دشمنان را از کار انداخت نیاز مبرم به پدافند هوایی است. پدافندی که بتواند در مقابله با این تهدیدات ایستادگی کند و ضربه های اولی را که می خواهند آن ها بزنند را خنثی کند و هرچقدر بتواند این ها را خنثی کند موفقیت از آن نیروهای مدافع خواهد بود.

امیر فراوان در ادامه گفتگو با رادیو گفت و گو در رابطه با پهپاد «کیان» نیز توضیح داد: این پهپاد بسیار ارزشمند است و دنبال «سامانه موشکی باور 373» ضرورت داشت تا چنین جنگ افزاری را داشته باشیم. این تجهیزات با برنامه هایی که به آن داده شود جزو مدرن ترین تجهیزات موجود در دنیا تلقی می شود و می تواند هم نقطه زن و هم خودش به عنوان یک جنگ افزار مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: ما می توانیم از نظر برد و دقت عملیاتی این سامانه، حتی فضا را برای دشمن ناامن کنیم. بنابراین در اثر توجهی که مسئولین به ویژه دانشمندان و دانش پژوهان و متخصصین پدافند هوایی و دانشگاه و صنعت دارند هر روز این راهبرد یعنی برد، دقت و اهمیت و کشندگی و یا از بین بردن هدف را جلوتر می بریم.

این متخصص پدافند هوایی خاطرنشان کرد: از نظر راهبردی ما قدم های بزرگی را با «سامانه موشکی باور 373»، قبلا با رادارهای برد بلند هم در ارتش و هم در سپاه بر می داریم. اتفاقی که در تنگه هرمز افتاد و ما دقت آتش خودمان را به دشمن تحمیل کردیم و امروز نیز با این «کیان» فضا را با برنامه ریزی روی این تجهیزات نا امن می کنیم. کیان قابل هدایت است و می تواند فضا را برای دشمن با برد بسیار قابل توجه ناامن کند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی