بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

برزگر در مصاحبه با رادیو گفت وگو: ایران گام سوم را بلندتر از واقعیت های موجود برمی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تاکید بر اینکه ایران مصمم است گام سوم را بیشتر از آن که هست بردارد، خاطرنشان کرد: وقتی اتحادیه اروپا به تعهدات عمل نمی کند دلیلی ندارد ایران در برجام بماند.

1398/06/12
|
09:15

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی خودش و با گفتگوی تلفنی با دکتر شهروز برزگر عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

شهروز برزگر با اشاره به اینکه برجام تعهدی بود که بین ایران و 1+5 بسته شد و طرفین این معاهده متعهد شدند تا تعهدات خود را انجام دهند، گفت: وقتی قراردادی بسته می شود و طرف های مقابل حاضر نیستند به تعهداتی که امضا کردند پایبند باشند و آن را اجرایی و عملیاتی کنند اگر بخواهید یک طرفه و حتی خارج از تعهداتی که در برجام بر عهده ایران بود انجام دهید این از نظر بین الملل و افکار عمومی جهان درست تحلیل نخواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه ما مصمم هستیم تا گام سوم را بیشتر از آن چیزی که هست برداریم، خاطرنشان شد: ما برای اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی فرصت هایی ایجاد کردیم حتی شرط گذاشتیم که در یک بازه زمانی اگر اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی به مواردی که تعهد کردند، عمل نکنند دلیلی وجود ندارد که ایران در برجام بماند و آن تعهداتی که بر دوش ایران هست یکطرفه انجام شود.

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه هیئت حاکمه جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی باید به مردم پاسخگو باشد، گفت: از یک طرف مردم مطالبه می کنند که بالاخره برجام چه شد؟ برجام فقط یک تفاهم نامه یکطرفه است که در آن فقط ایران باید به تعهدات خودش که گفته عمل کند یا کشورهای اروپایی که هدف دیگر برجام بودند هم باید عمل کنند؟

وی افزود: در نتیجه هیئت حاکمه جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی بر این باور است آنچه که در سه گام مطرح کردند در گام سوم به آن مواردی که مطرح شده، قوی تر برداشته خواهد شد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی