بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسایل رسانه: ضرب العجل پایان مهلت برداشتن گام سوم توسط ایران، مرکز توجه رسانه های بیگانه در یک هفته گذشته

علیرضا داوودی گفت: رسانه های فارسی زبان بیگانه در یک هفته گذشته به ضرب العجل پایان مهلت برداشتن گام سوم توسط ایران به نسبت فضای اتحادیه اروپا و علی الخصوص فرانسه به صورت ویژه پرداختند.

1398/06/15
|
12:39

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع بررسی مهمترین راهبرد خبری رسانه های بیگانه علیه ایران و با گفتگوی تلفنی با دکتر علیرضا داوودی کارشناس مسایل رسانه به روی آنتن رفت.

علیرضا داوودی با بیان اینکه رسانه ها سه محور مهم را بررسی کردند، گفت: محور اول برنامه های رسانه های فارسی زبان بیگانه، ضرب العجل پایان مهلت برداشتن گام سوم توسط ایران به نسبت فضای اتحادیه اروپا و علی الخصوص فرانسه بود که به آن خیلی پرداختند.

وی افزود: ارتباطات داخلی و اقتصادی در ایران موضوع دوم مباحث مورد بررسی در رسانه های بیگانه بود و موضوع سوم، موضوع مقاومت بود که این رسانه ها به نقطه مقابل مقاومت می پرداختند.

کارشناس مسایل رسانه با اظهار به اینکه آن ها در خصوص برجام، دو محور مهم را مدنظر قرار دادند، عنوان کرد: آن ها در محور اول به دنبال این بودند تا اثبات کنند این ایران است که به تعهداتش عمل نمی کند و بلند شدن ایران از پای میز مذاکره و کنار نیامدن به مثابه خسارت نهایی و غائی برای ایران است.

وی ادامه داد: محور دوم نیز پوشاندن و ندید گرفتن مسئولیت اتحادیه اروپا و آمریکا نسبت به تمام بدعهدی ها و بد عملکردی هایشان نسبت به حوزه برجام و توافقاتی بود که صورت گرفت، بود.

داووی تصریح کرد: آن ها به سمتی حرکت کردند که مخاطب را به این نقطه برسانند که اگر به مشکلاتی بیشتر از این برخورد کردید مشکل از خودتان بوده و الا ما می خواستیم که با شما کنار بیاییم اما با قواعدی که ما می گوییم.

وی متذکر شد: اساسا تله ای که اروپا با محوریت فرانسه پهن کردند اگر قرار به ثمر دادن بود تاکنون باید به ثمر می رسید کمااینکه تا چند ساعت این بی ثمر بودن و بی نتیجه بودن اعلام می شود.

این کارشناس رسانه با اشاره به محور مقاومت و اقدامات رسانه های بیگانه در این حوزه بیان کرد: بعد از پیام سید حسن نصرالله و اتفاقی که در لبنان و اراضی اشغالی افتاد، رسانه های بیگانه که کانهو ماتم زده و یتیم شده باشند، باورشان نمی شد و تمام فضایشان را به این سمت بردند تا ابتدا با تکنیک سکوت و بعد با تکنیک معکوس نمایی خدشه وارد کنند که نهایتا با پدیده هایی مثل کوچک انگاری و کوچک نمایی بتوانند این پدیده را مدیریت کنند اما خودشان هم نتوانستند از پس سناریویی که نوشتند بر بیایند.

وی افزود: همچنین رسانه های رژیم صهیونیستی هم نتوانستند روی این سناریویی که خودشان نوشته بودند، مدیریت کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی