بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

معاون هماهنگ كننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: نیروی دریایی ارتش در ده سال گذشته، توسعه و پیشرفت سریعی داشته است

امیر دریادار کاویانی بیان کرد: در ده سال اخیر در حال توسعه با شتاب بر مبنای نیاز عملیاتی راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستیم تا بتوانیم ماموریت های خود را در آب های آزاد اجرا کنیم و حضور مقتدارانه داشته باشیم.

1398/09/07
|
11:31

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص گرامیداشت روز نیروی دریایی و دستاوردهای جدید این نیرو با امیر دریادار کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیر دریادار کاویانی در آغاز با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره در حوزه نیروی انسانی پیشرو بوده است، گفت: در دوران طلایی دفاع مقدس، نیروی دریایی یک صحنه هایی را در دفاع مقدس آفرید و ظرف 67 روز نیروی دریایی ایران، نیروی دریایی رژیم یعث صدام را کاملا نابود کرد و توان خودش را در صحنه دریا در همه نقاط برقرار کرد و تا پایان جنگ نیز خطوط مواصلاتی دشمن را مسدود کرد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری در دوران دفاع مقدس آموخت باید هم در تولید قطعات و هم در تولید سامانه ها و زیرسامانه ها باید روی پای خودش بایستد و این درسی بود که امام خمینی (ره) در آن زمان و مقام معظم رهبری امروز، به فرزندانشان در نیروهای مسلح آموختند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از توسعه نیروی دریایی گفت و اظهار کرد: نیروی دریایی بنا به تدبیر گوهربار فرمانده معظم کل قوا، از سال 1388 تبدیل به یک نیروی دریایی راهبردی شده است و هنگامی که از راهبردها سخن می گوییم، نیاز به روش ها، ابزارها و امکانات و اهداف جدید داریم.

وی افزود: در ده سال اخیر در حال توسعه با شتاب بر مبنای نیاز عملیاتی راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستیم تا بتوانیم ماموریت های خود را در آب های آزاد اجرا کنیم و حضور مقتدارانه داشته باشیم. از سال 1387 نیروی دریایی ارتش در قالب ناوگروه های اطلاعاتی، عملیاتی و رزمی در شمال اقیانوس هند که مد نظر قدرت های جهانی است، حضور مستقل و دائمی دارد و پرچم کشورمان در آن منطقه به احتزاز در آمده است و در این راستا امروز شصت و چهارمین ناوگروه اطلاعاتی و عملیاتی کشور در دریای سرخ حضور دارد و به دنبال تامین منابع و منافع دریا است.

امیر دریادار کاویانی با بیان اینکه در راستای توسعه فنی و تجهیزاتی نیروی دریایی یک روند رو به رشدی را در ده سال اخیر طی کرده ایم، عنوان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به نیاز عملیاتی و با تدبیر گوهر بار فرمانده معظم کل قوا، نخستین ناوشکن تمام ایرانی را در سال 1388 ساختیم و از آن زمان مسیر کشور را برای ساخت تجهیزات و شناورهای سطحی جدید باز کرد.

وی ادامه داد: نخستین ناوشکنی که بهره برداری کردیم، ناوشکن جماران بود و به دنبال آن ناوشکن دماوند و ناوشکن تمام ایرانی سهند به نیروی دریایی ملحق شد. تا پایان سال در چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ناوشکن تمام ایرانی و پیشرفته دنا را به نیروی دریایی ملحق می کنیم و در کنار آن ناوشکن های موشک انداز سری سینا را در دست تولید داریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی