صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

مومنی‌ها با اشاره به مسدود شدن حساب‌های کاربری شبکه های اجتماعی افرادی که به نوعی به ترور و شهادت سپهبد قاسم سلیمانی پرداختند، گفت: خیلی از این شبکه ها که وابسته به رژیم آمریکا هستند، تلاش کردند دست به سانسور بزنند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص آخرین واکنش های رسانه ای به ترور سپهبد سلیمانی با دکتر مومنی‌ها کارشناس مسائل رسانه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

مومنی ها در آغاز با اشاره به مسدود شدن حساب های کاربری شبکه های اجتماعی افرادی که به نوعی به ترور و شهادت سپهبد قاسم سلیمانی پرداختند، گفت: ابتدای کار خیلی از این شبکه ها که وابسته به رژیم آمریکا هستند، تلاش کردند به نوعی این موضوع را توجیه کنند و در کنار آن مجبور بودند، دست به سانسور بزنند.

وی بیان کرد: سپهبد سلیمانی در جبهه مبارزه با تروریست ها، اقدامات بسیار شایسته و در خور توجهی داشت و آمریکایی ها نمی توانستند این موضوع را سانسور کنند و به همین جهت دولت آمریکا در رابطه با شهادت سپهبد سلیمانی و همرزمانش، سانسور گسترده ای را شکل داد به طوریکه اینستاگرام تصاویر، فیلم و مطالبی که درباره سپهبد قاسم سلیمانی بود را به سرعت حذف کرد در حالی که مطالبی که در آن حاوی توهین به مقدسات و موضوعات دیگر است، سانسور نمی شود.

این کارشناس مسائل رسانه به تلاش رسانه های آمریکایی و غربی برای جدا کردن سپهبد سلیمانی از مردم گفت و اظهار داشت: از شنبه که تشییع شهدا آغاز شد، حضور گسترده مردم هم در ایران و هم در عراق را شاهد هستیم اما این رسانه ها تلاش می کنند همین تشییع شهدا را سانسور کنند زیرا اگر علاقه مردم ایران و جهان به این شهید بزرگوار مشخص شود، نقشه های آنان نقش بر آمد می شود که این اتفاق هم افتاد.

وی از ترس مقامات آمریکایی از سپهبد سلیمانی گفت و عنوان کرد: وقتی ترامپ در سخنان خود، اسمی از حاج قاسم سلیمانی به زبان می آورد، لرزشی در صدایش است و این یکی از مسائلی بود که در فضای مجازی به آن زیاد پرداخته شد.

مومنی ها به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع اشاره کرد و بیان داشت: رسانه های غربی و شبکه های اجتماعی تلاش زیادی انجام دادند تا حضور میلیونی مردم را سانسور کنند و حتی مشاور وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهیدان، مدعی می شود این جمعیت با تهدید و زور در این مکان‌ها حاضر شده است که این موضوع خیلی خنده دار است و در نهایت حتی مجبور می شود به اقدامات ارزشمندی که سپهبد سلیمانی انجام داده است اعتراف کند.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود