صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

شیخ الاسلام تصریح کرد: پشتیبانی و قدرشناسی مردمی از حاج قاسم سلیمانی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا نشان داد خط و راه این سردار بزرگ در ایران و حتی منطقه ادامه خواهد داشت و همچنین نشان داد، ترور حاج قاسم برای توقف این راه بی فایده است.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص آمادگی جریان های مقاومت در فلسطین و لبنان برای مواجهه با رژیم صهیونیستی و ضرورت خروج آمریکایی ها از لبنان با حسین شیخ الاسلام کارشناس ارشد مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسین شیخ الاسلام در آغاز با بیان اینکه سید حسن نصرالله مسئولیت مقاومت و مقابله را در پاسخ به جنایت آمریکایی ها از دوش ایرانیان برداشته است و این از خودگذشتگی بزرگی بود، گفت: سید حسن نصرالله تاکید داشتند که ایران از کسی نخواسته و نخواهد خواست در انتقام از خون سردار قاسم سلیمانی شرکت کند اما همه ما مسئولیت داریم زیرا حاج قاسم فقط برای ایران نبود و هر گروهی به صورت آتش به اختیار باید به ایران کمک کند.

وی بیان کرد: سخنان سید حسن نصرالله هم از نظر حقوقی به ایران در پاسخ گویی کمک کرد و هم از نظر توانایی، نشان داد نیازی نیست کسی با ایران هماهنگ کند و هر کنشی که صلاح می داند می تواند در مقابله با استکبار انجام دهد.

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی بیان کرد: آمریکایی ها برای نفت به منطقه آمدند و حقیقت آن است که نفت عراق قابل مقایسه با هیچ منطقه دیگری نیست زیرا مناطق کشف نشده و همچنین مناطق کشف شده و استخراج نشده زیادی دارند. آمریکایی ها در واقع می خواهند عراق را چپاول کنند اما هزینه این چپاول به گونه ای برای آن ها بالا خواهد رفت که مجبور به ترک منطقه خواهند شد.

وی به مصوبه پارلمان عراق اشاره و بیان کرد: سید حسن نصرالله از پارلمان عراق درخواست داشت این مصوبه را تصویب کند و با توجه به اینکه سید حسن نصرالله یک عرب است، دیگر حساسیت فارسی بودن هم وجود ندارد زیرا اگر ایرانیان چنین درخواستی داشتند، حساسیت هایی درباره ایران و عرب به وجود می آمد و برخی سوء استفاده می کردند.

وی افزود: اثر دیگری که سخنان سید حسن نصرالله داشت، بی ارزش کردن ترامپ بود زیرا نصرالله درخواست قصاص عادلانه داشت اما در عین حال گفت حتی سر ترامپ نیز به اندازه کفش حاج قاسم ارزش ندارد و قصاص عادلانه اخراج آمریکایی ها از منطقه است.

شیخ الاسلام تصریح کرد: پشتیبانی و قدرشناسی مردمی از حاج قاسم سلیمانی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا نشان داد خط و راه این سردار بزرگ در ایران و حتی منطقه ادامه خواهد داشت و همچنین نشان داد، ترور حاج قاسم برای توقف این راه بی فایده است.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود